Krnovští zápasníci se zase předvedli v tom nejlepším světle. Tentokrát byli borci Lokomotivy pozvaní do maďarského Györu, kde se představila silná mezinárodní konkurence tří stovek závodníků.

A Krnováci se samozřejmě neztratili. Šest účastí proměnili ve čtyři medaile. Nejlépe si vedl Matyáš Gerža, který po pěti vítězstvích stanul na nejvyšší příčce a domů si odvezl pohár za první místo. Blízko zlatu měl i další z krnovských zástupců Tomáš Michalec.

„Finále proti domácímu zápasníkovi bylo hodně vyrovnané a hlavně plné zvratů," podotkl trenér Marcel Morbitzer. Michalec nakonec Maďarovi podlehl a získal stříbrnou medaili.

Cenné kovy vybojovali také další Krnováci, Viktor Súra a Adam Vlach, kteří uspěli v zápasech o bronzové medaile. Třetímu do party Petru Šifaldovi se v zápase o bronz nepodařilo porazit maďarského protivníka a skončil těsně pod stupni vítězů, čtvrtý.

„Medaile jsou o to cennější, že turnaj probíhal podle pravidel FILA, kde jediná porážka může znamenat okamžité vyřazení z turnaje," uvedl trenér zápasníků Krnova Marcel Morbitzer.