Dva Krnováci v reprezentaci

Barvy české reprezentace hájili čtyři závodníci, z toho hned dva jsou členy oddílu zápasu Lokomotivy Krnov. Ve váze do pětaosmdesáti kilogramů bojoval Roman Chalupa, v hmotnosti do sta kil zápasil jeho oddílový kolega Ondřej Dadák.

„Kluci ukázali ve vyřazovacích bojích, že do reprezentace právem patří, když oba s naprostým přehledem porazili své soupeře," říkal krnovský trenér Marcel Morbitzer.

Neuvěřitelně ztracený zápas

Potom oba shodně prohráli utkání s pozdějšími vícemistry světa. „Roman Chalupa vedl v utkání už po třech a půl minutách 7:0 a od vítězství ho dělilo pouhých třicet sekund, nebo jeden technický bod. Bohužel po taktické chybě, kterou si bude ještě dlouho vyčítat, se mu podařilo nemožné a utkání prohrál," kroutil hlavou Marcel Morbitzer a dodával:

„Tím všem fanouškům včetně reprezentačního trenéra málem přivodil srdeční zástavu."

V repasážích (boje o postup do semifinále, pozn. red.) už nedal Roman Chalupa svému protivníkovi z Japonska šanci a za stavu 7:0, po minutě a třiceti sekundách ho položil na lopatky. Tím si zajistil postup do semifinále, což znamenalo boj o třetí a páté místo. Ondřeje Dadáka v postupu do semifinále zastavil ruský reprezentant.

Sporně ztracený bronz

Krnovský zápasník Roman Chalupa nastoupil v boji o bronzovou medaili proti maďarskému závodníkovi. První periodu vyhrál Chalupa 1:0. Ve druhé se podařilo maďarskému závodníkovi srovnat stav utkání na 1:1.

„Pak nastoupil Roman do chvatu a došlo ke sporné situaci, kterou rozhodčí obodoval ve prospěch Maďara dvěma body. Česká reprezentace podala protest, to znamená, že utkání bylo přerušeno a byl puštěn videozáznam," popisoval dramatické momenty bitvy o bronz Marcel Morbitzer a pokračoval: „Protest bohužel nebyl uznán a to rozhodlo o konečném vítězství maďarského závodníka.

Chalupa odzápasil utkání perfektně a jeden sporný okamžik, nebo chybička, jak kdo chce, ho stála bronzovou medaili." Ale páté místo na mistrovství světa je přesto obrovským úspěchem.

Největší úspěch krnovského zápasu

„Toto mistrovství světa bylo pro krnovský oddíl mimořádně úspěšné, Ondřej Dadák osmý na světě ve váze do sta kilogramů a Roman Chalupa pátý na světě ve váze do osmdesáti pěti kilogramů. To zní úžasně. Páté místo z mistrovství světa je historicky nejlepším výsledkem krnovského oddílu zápasu za celou dobu jeho existence," hodnotil vystoupení svých oddílových svěřenců trenér Marcel Morbitzer.