Krnovští zápasníci znovu rozšířili již tak bohatou sbírku cenných kovů. Na víkendových závodech v zápase řecko-římském a ve volném stylu se svěřenci trenérského dua Marcela Morbitzera a Zdeňka Drmoly skutečně vytáhli. Na jubilejním 25. ročníku turnaje Lidice v Kladně vybojovala krnovská výprava hned šest medailí. A z toho pět zlatých!

Zápasníci pod vedením Morbitzera a Drmoly sbírají úspěchy po celé zemi. Naposledy se mladí bojovníci představili na mistrovském šampionátu v Havlíčkově Brodě, kde David Michna dokonce dosáhl na premiérový titul mistra České republiky.

Michna opět zlatý

Úroveň a soutěžní kvalita mezinárodních závodů v Kladně byla vskutku vysoká. O silné konkurenci svědčí účast zahraničních oddílů z Chorvatska, Dánska, Polska a Německa. Na slušně obsazeném turnaji se představilo více než 250 závodníků, kteří bojovali na třech žíněnkách. Krnovská výprava do Kladna přijela s pořádnou formou. Hned pětice mladých zápasníků obsadila nejvyšší stupínky. Mimo jiné se radoval i čerstvý držitel titulu mistra České republiky ve váze do 100 kilogramů. David Michna mezi staršími žáky nenašel přemožitele a dokráčel si pro zlatou medaili.

Očekávání naplnili i bratři Morbitzerovi. Neporažen zůstal mladší Matouš v kategorii kadetů ve váze 50 kg a rovněž český reprezentant Marcel Morbitzer, jenž triumfoval mezi kadety do 85 kg. Úspěch krnovských zápasníků ještě podtrhli dalšími zlatými medailemi Ondřej Dadák a Stanislav Berkovec v kategorii přípravek. Do sbírky cenných kovů přispěl druhým místem i Patrik Žolna, jenž bodoval rovněž mezi nejmladšími závodníky.

Trenér je spokojený

Trenér Marcel Morbitzer je s výkony svých svěřenců pochopitelně spokojen. „Je to milé překvapení, nepočítali jsme s takovým úspěchem,“ řekl. „Rozhodně jsme nečekali, že z osmi lidí získá šest medaile, z toho dokonce pět zlatých. Dobírali si nás i ostatní trenéři,“ dodal. Na krnovské zápasníky nyní čeká náročný program.

Již zítra se bratři Morbitzerovi vydají do Srbska, kde se v rámci české reprezentace zúčastní nominačního turnaje pro mistrovství Evropy. Brzy se krnovský zápas představí také na turnaji v polském Kozle, kam vyrazí výprava v čele se Zdeňkem Drmolou. Matouš a Marcel Morbitzerovi se spolu se svým otcem zúčastní mezinárodního závodu kadetů v Komárnu.