V kategorii kadedů do sedmdesáti šesti kilogramů zápasili v barvách Lokomotivy Krnov Daniel Indruch a Antonín Štrbík. „Dan Indruch byl naším favoritem. Pevně jsme věřili, že může vybojovat titul mistra republiky,“ svěřil se trenér Marcel Morbitzer.

Bohužel Indruchovi nevyšlo hned první utkání. Zápas byl sice velmi vyrovnaný, ale v rozhodujícím třetím kole krnovský borec nevybojoval žádné body ve svůj prospěch a svému sokovi podlehl. „Je to škoda, ale Dan si to pak vynahradil v dalších zápasech. To už nikomu z protivníků nedal šanci a vybojoval bronz. Musím ho pochválit hlavně za to, že po tom prvním zápase neztratil hlavu a opravdu bojoval. Ten bronz si nakonec zasloužil,“ pochválil svého svěřence Morbitzer. Druhý reprezentant Lokomotivy Antonín Štrbík zápasil ve druhé skupině. Prohrál až v semifinále a nakonec skončil pátý.

Posledním zástupcem krnovského oddílu na mistrovství republiky byl Matouš Morbitzer. „Matouš je prvním rokem v juniorské kategorii a jel v podstatě sbírat zkušenosti mezi seniory,“ uvedl trenér a otec Marcel Morbitzer a pokračoval: „S tím, že by Matouš udělal mezi muži výsledek, nikdo nepočítal. On je ale velký bojovník a mile překvapil,“ dodal hrdě Marcel Morbitzer.

Matouš Morbitzer ze svých čtyř utkání prohrál jen jedinkrát, a to se současným mistrem České republiky. Třikrát byl úspěšný a tím si zajistil senzační třetí příčku a bronzovou medaili.

„Pochvalu zaslouží všichni tři naši závodníci. Jsem rád, že se nám stále daří vychovávat špičkové závodníky. I když podmínky, ve kterých trénujeme, nejsou zrovna ideální,“ uzavřel Morbitzer.