Slezské město Třinec hostilo mistrovství České republiky juniorů a žáků v zápase řecko - římském. Nejlepší mladí závodníci z celé republiky se tam sjeli o uplynulém víkendu. Zúčastnili se ho také krnovští zápasníci, svěřenci trenérů Marcela Morbitzera a Zdeňka Drmoly. A nejenže se zúčastnili, ale dosáhli i velkých úspěchů. Z osmi Krnovanů, kteří startovali na tomto mistrovství, hned čtyři vybojovali titul mistra republiky.

V kategorii žáků má Krnov hned dva mistry. Ondřej Dadák ve váhové kategorii do třiapadesáti a Stanislav Berkovec v kategorii do šestašedesáti kilogramů si poradili se všemi svými protivníky. „Oba kluci zápasili velice dobře a zúročili své dlouholeté zkušenosti. Jak Ondra, tak Standa už trénují od svých pěti let. A bylo to poznat, svým soupeřům vůbec nedali šanci,“ uvedl šťastný trenér Marcel Morbitzer.

Navíc ještě v žákovské kategorii ve váze do čtyřiceti dvou kilogramů vybojoval pěkné třetí místo Ondřej Hilgert. Ten hned ve svém prvním utkání porazil oddílového kolegu z Lokomotivy Krnov Tomáše Fabiána, a tím ho vlastně vyřadil z dalších bojů. Ve váhové kategorii do šedesáti šesti kilogramů velmi pěkně zabojoval i Roman Chalupa, který sbírá zkušenosti. „Přestože se neumístil, udělal nám určitě radost,“ pochválil svého svěřence Morbitzer.

Ve vyšší kategorii juniorů se krnovský oddíl dočkal také hned dvou titulů mistra republiky. Své soupeře doslova rozprášili sourozenci Marcel a Matouš Morbitzerovi. Oba při svém vítězném tažení neztratili ani jediný bod. Matouš si své prvenství vydobyl ve váze do šestašedesáti, Marcel pak do čtyřiaosmdesáti kilogramů.

V juniorské kategorii ještě ve váze do sto dvaceti kilogramů bojoval krnovský David Michna. Dostal se až do souboje o bronz. Ten mu však nakonec utekl a David skončil na nepopulární čtvrté příčce. „Čtyři první místa a jedno třetí z mistrovství republiky je obrovský úspěch. Na takové úrovni se nám to ještě nikdy nepodařilo, takže jsme obrovsky spokojení,“ neskrývali nadšení oba krnovští trenéři Marcel Morbitzer a Zdeněk Drmola.