Zápasy trvaly pouze dvakrát 45 minut a od počátku bylo jasné, kdo zvítězí. Palkovice zaostávaly ve všech herních činnostech a zmohly se jen na chabý odpor. Největším problémem při hře s těmito slabšími soupeři je jejich schopnost ukolébat soupeře, nechat jej začít dělat chyby a vnutit mu svou hru. Někdy se jim to podaří, ale v případě Krnova to nevyšlo. Kluci hráli zodpovědně a občasné chyby na hřišti nahradili sérií dobrých míčů.

V týmu došlo k jedné zásadní změně. Univerzál Vojtěch Navrátil byl tento týden prodán do extraligy juniorů DHL Ostrava, čímž další hráč zraje v nejvyšší mládežnické soutěže, ale Krnov přišel o kvalitního útočníka. Na jeho místo nastoupil Antonín Keclík, který si už na tomto postu několikrát zahrál a nevypadalo to vůbec špatně. V tomto zápase se předvedl v nejlepším světle. Na útoku měl úspěšnost 96 procent (tzn. všechny míče, které zakončoval znamenaly zisk bodu pro Krnov, jen dva míče soupeř dokázal vybrat).

„Tonda je dvoumetrový levák vážící přes sto kilo, vybavený od přírody obrovskou silou. Všechny předpoklady do hry na postu univerzála tudíž má. Bylo jen třeba tyto vlastnosti zkrotit a využít, což se po velké dřině nakonec povedlo. Jeho jedinou nevýhodou je při jeho parametrech ztížená koordinace pohybů, ale díky tréninkům se zbavuje i tohoto problému.

Pokud bude takto pokračovat, je téměř jisté, že v polovině sezony z něj bude univerzál, kterého nám budou ostatní závidět,“ uvedl na adresu hráče kouč. Krnováci potřebují sehrát útok středem sítě a procvičit různé kombinace. To se během hry dařilo, a i proto mohou v tréninku přikročit k náročnějším variantám hry.

V zápase se předvedl velmi dobře i nejmladší hráč Michal Drabina. Tento nadějný nahrávač si prochází v juniorech křestem a sbírá své první zkušenosti. Věkem ještě mladší žák nastupoval vždy v druhé půlce každého setu a své nahrávačské povinnosti si splnil velmi slušně. „Celkově to byl pohodový zápas a nacvičili jsme si, co bylo třeba, a máme další body do naší soutěže, kterou momentálně vedeme,“ uzavřel trenér Martin Kopeček.

Další domácí zápasy čekají Krnováky 20. a 21. listopadu s týmem Dolního Benešova. V sobotu se utkají s mužským týmem v KP mužů, v neděli s juniorským týmem v KP juniorů. Mužský tým je velice silný a zápas slibuje zajímavou podívanou, junioři jsou v tabulce hned za Krnovem a budou chtít rivala pokořit. Zápasy se budou hrát na zemědělce na Opavské ulici.

TJ Krnov - Palkovice 3:0 a 3:0

Sestava Krnova:
Ondřej Andrys, Daniel Siuda, Jiří Malík, Tomáš Mocik, Michal Drabina, Tadeáš Handlíř, Marek Wawrzyniak, Vojtěch Sukup, Antonín Keclík, Lukáš Habara.
Trenér: Martin Kopeček.