K premiérovému vítězství krnovského družstva kadetů ve volejbalové interlize mládeže chybělo jen málo: pouhé dva body v zápase s ostravským DHL. Závěrečný turnaj základní části mezinárodní soutěže v polském Radlinu proto skončil pro svěřence trenéra Jaromíra Kopečka stejně jako ty předchozí: cennou zkušeností bez zisku jediného bodu.

Podle krnovského stratéga se na výkonu mužstva podepsala především početná marodka. „V družstvu pokračují i nadále zdravotní potíže a při malém počtu hráčů je to citelně znát,“ litoval. Krnovský celek do Polska odjel pouze se sedmi hráči, mimo jiné s Michalem Durišíkem, který ještě stále léčí zranění z ostravského turnaje interligy. Ve stoprocentní kondici rovněž nebyl Radim Novák. „Zranění ramene se mu obnovilo hned po prvním utkání a zbytek turnaje odseděl na lavičce,“ doplnil.

Přitom hned v úvodním duelu byli Krnovští blízko k senzaci. Poté co ztratili zahajující sadu, vyhráli s výrazným náskokem druhý set. V polsku se však rozhodující dějství hrála jen do patnácti bodů a Kopečkova družina nakonec padla po nejtěsnějším možném výsledku 14:16. Následující utkání s Radlinem už bylo jednoznačnou záležitostí domácího týmu. „Ale výkon našich hráčů rostl a byli jsme domácímu týmu více než vyrovnaným soupeřem,“ pochvaloval si Kopeček.

Více o volejbalové interlize a tažení krnovských kadetů čtěte zde.

Krnovští volejbalisté zaskočili také tým polské Jastrzebie. Favorizovanému soupeři podlehli nadvakrát jen o dva body. „Výborné podání, kvalitní obrana a velmi solidní útok, tak se představil náš tým a soupeř měl plné ruce práce,“ líčil Kopeček. „Opravdu okleštěné a nedoléčené družstvo se vypnulo k ohromnému výkonu,“ chválil.

Nejlepším hráčem krnovského družstva byl po turnaji vyhlášen Michal Durišík. „I přes svoje zranění bojoval jako lev, ale i ostatní hráči zaslouží pochvalu. Je jen škoda, že nedokáží udržet stabilnější výkonnost,“ pokračoval Kopeček. Jeho svěřenci si po návratu z Polska vzali týdenní přestávku, přípravu na závěrečný finálový turnaj v Ostravě zahájí v úvodu příštího týdne. Vyvrcholení volejbalové interligy mládeže startuje v polovině května.