Na městském stadionu v Ostravě proběhl v sobotu 22. ročník Moravského mistrovství v silovém trojboji (powerlifting) mužů a žen, které bylo nominační soutěží na Mistrovství ČR. Zúčastnili se jej i tři borci z Oddílu silového trojboje TJ Lokomotiva Krnov, všichni vybojovali medaile a celkově třetí pozici v hodnocení oddílů a klubů.

Šindelář stříbrný

V kategorii do 74 kilogramů se představil Josef Šindelář. Svými standardními výkony (dřep 175 kg, benč 127,5 kg, mrtvý tah 175 kg, trojboj 477,5 kg) získal stříbro a titul vicemistr Moravy v powerliftingu pro rok 2014.

„Pepa na tyto závody patří, je to bojovník a pohodář zároveň. Rád soutěží a pomáhá oddílovým kolegům. Svou přítomností vytváří příjemnou atmosféru," povídal jeho oddílový kolega a matador trojbojařských soutěží Milan Greguš.

Greguš také druhý

On sám nastoupil ve váhové kategorii do 93 kil. Byla to tradičně nejpočetněji zastoupená kategorie „lifterů". Po výkonech ve dřepu 285 kilogramů, benči, kde vzepřel 210 kilogramů, a mrtvém tahu 250 kilogramů, činil celkový výkon 745 kilo. Za něj dostal na krk stříbrnou medaili.

„I když jsem souboj o zlato o 2,5 kg s domácím Tondou Pavlovcem nakonec prohrál po neuznaném posledním pokusu v mrtvém tahu, byl to dobrý závod. Podal jsem mistrovský výkon, který mi zajišťuje nominaci na mistrovství Evropy masters v Plzni a to byla meta.

Posledním pokusem bych také zapsal svůj nový národní rekord v trojboji masters 750 kilogramů. Rezervy mám v benchpressu, ale i ve dřepu a mrtvém tahu, neměl jsem prostředky a chuť je trénovat," podotkl Milan Greguš.

Olejko vybojoval bronz

V kategorii do 105 kilogramů se předvedl bezmála sto dva a půl kila vážící Jiří Olejko. Krnovský silák zvládl ve dřepu 267,5 kilogramu, v bench-pressu 195 kilo a v mrtvém tahu 240 kilogramů. Za výkon 702,5 kilogramu v trojboji vybojoval bronz.

„Jirka šel do závodu za ziskem stříbra a vedlo se mu, byl v pohodě. Bohužel při posledním pokusu na benči s 202,5 kg mu osa činky zkroutila palce a spadla z dlaní na hrudník. Jirka si přivodil namožení palců a hrudníku, což pak výrazně ovlivnilo jeho výkon v mrtvém tahu," uvedl Milan Greguš a dodával:

„Ke stříbru mu chyběla pouze 2,5 kila. Doufejme, že jeho zranění bude bez následků a že bude dál rád soutěžit i v Ostravě."

Trenér spokojen

Spokojený s výkony i medailemi byl také předseda Oddílu silového trojboje krnovské Lokomotivy a trenér Václav Stuchlík. „Všichni závodníci podali výborné výkony, kterými by se měli nominovat na další závody v rámci ČR. Celkově v hodnocení oddílů se ten náš umístil na 3. místě. Jsem hodně spokojen, svědčí to o dobré činnosti našeho oddílu," pochvaloval si Stuchlík.

Všichni tři krnovští siloví trojbojaři si zajistili postup na mistrovství republiky, které se bude konat ve Frýdlantu.