V tomto případě se ale nejedná o šipky elektronické, ale šipky klasické, které můžete obdivovat při turnajích profesionálů v televizi.

„Bude to nová zkušenost. Vybudovali jsme první klasickou šipkařskou hernu na Čertově hradě. František Humpula dokonce letos vyhrál mistrovství republiky jednotlivců," uvedl kapitán týmu Jiří Vlček. A právě český reprezentant je základním kamenem nově vzniklého týmu, který doplňují Karel Povolný, Kamil Hrtoň, Marek Haleňák, Martin Michalisko, Petr Gojný a kapitán Jiří Vlček.

„Máme v týmu ty nejlepší hráče Krnova, o jednoho či dva ještě stále stojíme. Jsme nováček soutěže, s takovým kádrem ale chceme usilovat o postup na mistrovství republiky, který je vyhrazen pro první tři týmy soutěže," nastínil ambice Vlček.

V Moravskoslezské lize startuje 12 týmů z Ostravy, Opavy, Havířova, Českého Těšina či Brušperku. Raritou je polský tým DC Podbeskidzie, který našel útočiště v Českém Těšíně.

ROZDÍL MEZI KLASICKÝMI A ELEKTRONICKÝMI ŠIPKAMI

Do elektrického terče se hází šipky s plastovým hrotem, do terče klasického sisalového pak hrotem kovovým (proto hovorové dělení na softy a steely). Vzdálenost odhodové čáry od terče je stejná, velikost jednotlivých polí na terči také.

„Chtěl bych se vyhnout porovnávání, které šipky jsou lepší a horší. Je to pořád stejná hra, házejí se šipky do terče. Steely jsou ale původní šipky. Na rozdíl od elektronických šipek musíte umět počítat sami. V elektronických odhodíte šipku a automat vám ukáže, kolik bodů vám zbývá.

V klasických šipkách si to vše musíte spočítat sami, je to dobré pro rozvoj základních matematických dovedností a také důvod, proč se spousta softařů klasických šipek bojí jako čert kříže. Navíc se vám tady musí šipka zapíchnout do terče, jinak žádné body nezískáte. Mizí tak bodování letkou, na plocho hozenou šipkou a jiné elektronické šlendriánství. Klasika je hra šipkařských gentlemanů," dokázal obě hry s nadhledem porovnat Jiří Vlček.

Moravskoslezská liga startuje ve čtvrtek 6. října, prvním soupeřem Krnovanů na Čertově hradě bude záložní tým Ripperů z Ostravy. O týden později se v Krnově představí HQ Havířov.