Moravskoslezská steelová liga šipkařů pokračovala 3. a 4. kolem soutěže. Krnované nejprve v dohrávce zajížděli na půdu dosud neporažených Amateur Kansas Havířov, aby pak ve čtvrtek hostili v domácím prostředí klubové kolegy Silesiasteel Opava.

NEČEKANĚ VYSOKÁ PORÁŽKA HAVÍŘOVA

Amateur Kansas Havířov - Steel Krnov Čertův hrad 1:17 (8:34)

Krnované zajížděli k odloženému utkání třetího kola na půdu dosud neporažených Amateur Kansas Havířov. Domácí nastoupili s osvědčenou sestavou Čujdík, Milerski, Podhora a Mikuš, Krnované přijeli ve složení Humpula, Adámek, Haleňák, Hrtoň a Vlček.

Hned v úvodním zápase proti sobě nastoupila opora domácích Štefan Čujdík proti Vladimíru Adámkovi. Obavy hostujícího kapitána rozptýlil Adámek krásným zavřením 106 a důležitou první výhrou. V první sérii navíc zvítězili také Humpula, Hrtoň i Haleňák a Krnov šel do vedení 4:0.

Ve druhé sérii získal jediný bod Amateur Libor Milerski, Krnov ovšem vyhrál další tři dvouhry a dostal se do suverénního vedení 7:1. Párové hry 701 Double Out i Cricket se staly také kořistí Krnova, který v tu chvíli vedl už 9:1. Takový průběžný výsledek nečekal asi nikdo.

Krnov nepředváděl svou nejlepší hru, ale na domácí to tentokrát stačilo. Hráči Amateur Kansas byli bezradní a kromě vysokého zavření Jiřího Podhory (110) už Krnov nedokázali ohrozit.

Všechny zbývající body v duelu tak šly na konto Krnova a utkání skončilo totální devastací domácí sestavy v poměru 17:1. „Takový průběh zápasu jsme nečekali. Předpokládali jsme větší odpor ze strany domácích. Pravdou ale je, že tohle nebyl ten Havířov, jak jej známe z turnajů.

Domácí evidentně nebyli ve své kůži a utkání nám tím značně ulehčili. Zřejmě jsme je také zaskočili, předpokládám, že v odvetě už to bude jiný zápas," zhodnotil snadné vítězství krnovského „Bílého baletu" kapitán Jiří Vlček.

OTOČENÉ UTKÁNÍ PROTI OPAVĚ

Steel Krnov Čertův Hrad - Silesiasteel Opava 12:6 (27:16)

Čtvrteční utkání v Krnově svedlo dohromady dva týmy z Opavského klubu. Hosté Silesiasteel krnovské hrací místo dobře znají, protože se zde účastní pravidelných turnajů. Hned v úvodu se zrodilo veliké překvapení, když lídr krnovského týmu František Humpula prohrál s opavským Výtiskem. Ten se blýskl výstavním zavřením 130 bodů přes bull.

Byla to Humpulova první porážka z šestnácti dvouher, které dosud odehrál. Body na stranu Krnova přinesli Povolný a Haleňák, Hrtoň však prohrál s Kudělou.

Hosté ve žlutých dresech hráli uvolněně a dařilo se jim zavírat, Krnov se tentokrát trápil. Světlou výjimkou byla hra Františka Humpuly, který v zápase proti Adamovi Bielovi zavřel dvakrát ve čtvrtém kole na dvanáctou šipku, což je bezpochyby nadstandardní výkon.

Dále ale vyhrávali hosté a po druhé sérii dvouher vedli už 5:3. Krnov zabral v párových hrách a vyrovnal na 5:5.

Teprve od stavu 6:6 začal favorit z Krnova přece jenom zlepšovat svou hru, a když se hostům nedařilo zavírat, Krnov šel do trháku 9:6. Vítězný desátý bod zaznamenal střídající Martin Michalisko výhrou nad Výtiskem. Poslední dvě utkání pak daly zápasu definitivní podobu 12:6.

„Byl to zajímavý zápas. Pro nás byla nová zkušenost, že jsme v průběhu zápasu prohrávali. Ale zlepšenou hrou jsme zápas dovedli do vítězného konce. Přesto se sluší hostům pogratulovat k jejich výkonu, překvapili nás a rozhodně se nemají za co stydět," uvedl Jiří Vlček.

V 5. kole zavítá Krnov na hrací místo posledního Brušperku, Čertův hrad bude v zápase favoritem. V soutěži jsou po 4. kole už pouze tři týmy s plným bodovým ziskem Steel Krnov Čertův hrad, obhájce vítězství Ripper Ostrava A a Predators Opava.