Třetím místem na mistrovství České republiky se krnovští šipkaři týmu DC Krnov definitivně vrátili mezi elitu tohoto sportu a navázali na tradici a úspěchy DC Mirage Krnov, která v minulosti mistrovství dvakrát dokonce vyhrála.

O opravdu výborný výsledek se pod vedením kapitána Dalimila Válka zasloužili hráči Karel Povolný, Vladimír Adámek, Karel Čožík, Jan Bujok, Petr Bujok, Pavel Lux a Michal Pavelek. Mistrovství se konalo ve Valdicích u Jičína a sešla se na něm celá tuzemská špička. Superligové týmy, kam pro příští sezonu míří i DC Krnov, se utkaly v kategorii Elite.

Krnovští vyhráli skupinu

Krnovští startovali v té druhé nejvýznamnější – Hlavní ligové soutěži (HLS). V základní skupině porazili nejprve nevyzpytatelné Vsetínské štiky 6:4, AŠKK Skrblíci Sokol Vejprticce hladce 8:2 a prohráli pouze s Truhles Hradec Králové 4:6 ve chvíli, kdy už bylo o jejich postupu rozhodnuto.

„Celodenní klání bývají na mistrovství republiky dlouhá a únavná. Proto jsem pro poslední zápas obměnil sestavu, aby si mohli hráči základní sestavy odpočinout a atmosféru mistrovství mohli nasát i další hráči, kteří se o postup sem zasloužili,“ komentoval kapitán DC Krnov Dalimil Válek.

Krnov postoupil bezpečně z první pozice, která mu zaručila volný los v prvním kole play off. „Tahle výhoda se stává ošidnou. Soupeř ve druhém kole už má vítězné utkání za sebou a nemá obvykle co ztratit, zatímco vy se musíte znovu dostat do zápasového tempa,“ vysvětloval Válek.

V play–off si poradili se silnými protivníky

Krnov čekal na vítěze duelu Žíla Chodov vs. Red Hornets Litoměřice. Vítězem duelu se stal tým z Litoměřic v poměru 10:6. Zatímco s Žílou Chodov se krnovští ještě pod názvem Mirage Krnov utkávali poměrně často, Red Hornets Litoměřice byli velkou neznámou. Krnovští však překonali i tuto překážku a po výhře 10:5 postoupili do čtvrtfinále.

Tam na ně čekal tým Freďouši Darkovičky. Tým z Darkoviček je účastníkem nejvyšší ligy v Moravskoslezském kraji. Krnované sice hrají Jesenickou ligu, Freďouše však znají z turnajů v Ostravě či Vojkovicích. Utkání bylo od počátku vyrovnané, v koncovce však Krnované využili letitých zkušeností a po výhře 10:7 se mohli radovat z jistého umístění na stupních vítězů a účasti v příštím ročníku Superligy.

V semifinále se vyzyvatelem DC Krnov stala Palma Chrudim, druhou dvojicí se stal Rakol Trimetal Brno a Matouš Dobrkovská Lhotka, oba velmi známé týmy, které pravidelně hrají také Superligu.

Prohráli až v semifinále a byl z toho bronz

Chrudim po celý průběh utkání vedla a zaváhala pouze ve čtyřhrách, kde se Krnov přiblížil na rozdíl dvou bodů. Palma větší drama však nepřipustila a zaslouženě postoupila po výhře 10:6 do finále. Z druhého semifinále postoupil po boji Rakol Trimetal Brno 10:8. Stejným poměrem skončil i finálový duel, šťastnějším týmem ale byla Palma Chrudim.

„Celá sezona byla vydařená, třetí místo na mistrovství republiky a postup do Superligy je tou pověstnou třešničkou na dortu. Poděkování patří všem hráčům, fanouškům a také těm, kteří nás podpořili finančně. Bez nich bychom to zvládali opravdu těžko,“ uzavřel vystoupení krnovských šipkařů kapitán DC Krnov Dalimil Válek.

Alex Darter