MUNROOF DARTS BRUŠPERK – STEEL KRNOV ČERTŮV HRAD 1:17 (4:35)

V pátém kole Krnov cestoval do Brušperka, a přestože k zápasu nenastoupil v nejsilnější sestavě (chyběli Povolný a Haleňák), utkání připomínalo hru kočky s myší.

Mladý domácí tým se přes snaživý výkon přece jenom nevyhnul totální devastaci. Jediný bod domácí ukořistili na úkor střídajícího kapitána Vlčka, jinak v celém zápase uhráli pouze čtyři hry.

„Oceňuji snahu domácích, až do konce zápasu bojovali srdnatě a nevzdávali jedinou šipku. Pokud na sobě budou pracovat, mohou být v budoucnu dobří. Pro nás znamenal zápas kvalitní trénink a možnost vyzkoušet bez tlaku jiné herní varianty.

Jeden ztracený bod jde na můj vrub, ale domácí borec si ho zasloužil," uvedl kapitán Krnova Jiří Vlček.

STEEL KRNOV ČERTŮV HRAD – DC PREDATORS OPAVA 12:6 (28:16)

To druhé utkání se neslo v úplně odlišném duchu. Narazily zde na sebe dva týmy, které doposud nepoznaly hořkost porážky a společně s Ripper A Ostrava bojují o první místo v lize. Oba celky se velmi dobře znají, hráči spolu svedli stovky zápasů na nejrůznějších turnajích a mnohdy vystupovali jako spoluhráči v jednom týmu.

Krnov měl k dispozici svou silnou pětku František Humpula, Karel Povolný, Kamil Hrtoň, Vladimír Adámek a Marek Haleňák. Predátoři přivezli to nejlepší, co v současnosti mají: Jiřího Kabaju, Jana Armlicha, Tomáše Čadeckého a Lukáše Uvíru.

Do zápasu lépe vstoupil Krnov. Povolný, Humpula a Adámek přinesli první body k domácímu stolu, jediným úspěšným Opavanem byl Jiří Kabaja a stav byl po prvních dvouhrách 3:1 pro Čertův hrad. Druhá série singlů dopadla stejně jen s tím rozdílem, že tentokrát byl osamělým Predátorem Tomáš Čadecký, Jiří Kabaja v souboji jedniček nestačil na Františka Humpulu.

Se snahou eliminovat nejlepšího opavského hráče proti němu nasadil kapitán domácích do hry dvojic znovu Humpulu s Povolným a tentokrát strategie vyšla. Krnov vyhrál i cricket a rázem vedl pohodlných 8:2.

Dva vítězné body na straně Krnova vybojovali nejlepší hráč zápasu František Humpula a Kamil Hrtoň. Krnov tak v klíčovém utkání podzimu porazil svého klubového rivala přesvědčivě 12:6.

„Zápas byl vypjatý, rozhodoval každý proměněný pokus na double a v této dovednosti jsme dnes byli lepší nebo šťastnější, chcete-li. Predátoři byli dosud jednoznačně našim nejsilnějším soupeřem. S výhrou jsme velice spokojeni, ale také moc dobře víme, že se v jarní odvetě na nás Predátoři náležitě připraví," zhodnotil úspěch svého týmu kapitán Jiří Vlček.

Do konce roku už Krnovu zbývá odehrát jen utkání v Třebovicích, šlágr podzimu proti Ripperům byl na žádost Ostravy odložen. „Soupeř pro dané utkání neměl k dispozici svého nejlepšího hráče Dana Barbořáka. A proto, aby si to oba týmy rozdaly v nejsilnějších sestavách, došlo k dohodě o odložení na leden. Obavy Ripperů nám samozřejmě lichotí, vypadá to, že nás berou vážně," pousmál se nakonec Jiří Vlček.