Krnovští siláci se po nedávných úspěšných závodech ve Vranovicích vydali na další měření sil. Tentokrát se v ostravských Vítkovicích představili na již osmnáctém mistrovství Moravy mužů a žen v nejoblíbenější silácké disciplíně, kterou beze sporu je tlak na lavici vleže (benčpres). Celkem se tohoto klání zúčastnilo třicet šest soutěžících z celé Moravy.

Krayzel vybojoval stříbro

V kategorii do osmdesáti dvou a půl kilogramů závodil zkušený několikanásobný vítěz krnovských vánočních benčů Rémy Krayzel. V pětičlenné konkurenci vybojoval tento „veterán“ po kvalitním výkonu sto sedmdesát dva a půl kilogramů nádherné druhé místo.

První místo obsadil domácí závodník Wolf výkonem dvě stě kilogramů a jako třetí se umístil kuřimský Kučera se stejným výkonem jako krnovský závodník. Pro větší osobní váhu však skončil až za Krayzelem. „Chtěl jsem vytlačit sto osmdesát kilogramů, ale první pokus jsem pokazil a poté jsem byl soupeřem donucen vsadit na jistotu a udržet si druhou pozici,“ hodnotil průběh závodu krnovský borec.

„Rémy je velká posila krnovského týmu a jsem velice rád, že se ho podařilo získat zpět do oddílu. Myslím, že tento borec v letošní sezoně ještě získá medaile i na mezinárodních soutěžích,“ míní jeho oddílový kolega Petr Vlach.

Greguš navýšil svůj rekord

Dalším krnovským želízkem v ohni byl Milan Greguš, soutěžící v kategorii do sta kilogramů, kde zápolilo hned osm borců. Milan sice zvýšil svůj osobní i oddílový rekord na dvě stě deset kilogramů, ale v celkovém pořadí to stačilo jen na čtvrté místo.

První místo si výkonem dvě stě třicet kilogramů zajistil Selinger z Jihlavy, druhé místo po shodném výkonu obsadil o dvě kila těžší Zahraj z Vítkovic a třetí místo patřilo Walterovi.

„Jel jsem tento závod jen tréninkově, soustředím se na republikový závod Masters, který se koná příští týden, tak uvidíme. Samozřejmě s osobním rekordem jsem spokojen,“ dodal ke svému výkonu Greguš.

Zkušenosti nabíral i Malinovský

V kategorii do sto dvaceti pěti kilogramů závodil nováček krnovského oddílu a dvojnásobný vítěz krnovských benčů Jan Malinovský. Díky technickým rozdílům, jako jsou povely rozhodčích a tak zvaná stopka s činkou na hrudi, se Honzovi povedlo zvládnout „jen“ dvě sta deset kilogramů a celkově skončil na čtvrtém místě. Od bronzu tak nebyl daleko.

„Závody byly jiné než v Krnově, ale zklamaný nejsem. Zvládnout dvě sta dvacet kilogramů je pro mě motivace do budoucna“, ohlédl se za výborně organizovaným mistrovstvím Malinovský.