Výrazný podíl na skvělém umístění měly zejména závody na domácím bazéně. V únoru totiž krnovští plavci doslova excelovali a takřka všichni si vylepšili svá osobní maxima. V celostátním hodnocení figuruje tým trenéra Michaela Mrůzka na osmém místě, přičemž soutěže se účastní téměř šest desítek družstev z celé republiky. Skvělé umístění navíc skýtá naději, že by Krnov mohl postoupit až do finále mezi osm nejlepších celků domácí scény.

Cíl krnovských plavců je tedy pro nadcházející týdny jasný – navázat na deset let starý úspěch, kdy družstvo mužů TJ Krnov vybojovalo sedmé místo. Ostatně mají k tomu předpoklady. Libor Smolka, největší opora Krnova, je v současnosti členem seniorské reprezentace v dálkovém plavání. Rovněž syn trenéra Michael Mrůzek působí v juniorské reprezentaci spolu s Janem Křemenem, jenž nedávno bodoval na mistrovství České republiky jednotlivců v Pardubicích.

Mají na finále?

Vzhledem k současné síle a složení družstva mají krnovští plavci skutečně reálnou šanci navázat na skvělé výsledky týmu z let 1998 a 1999. Z dnešního mužstva se o tento doposud největší kolektivní úspěch plavců TJ Krnov zasloužili sprinter Oldřich Mičan, univerzál Marek Toman a specialista na dlouhé tratě Libor Smolka. Ten byl dokonce coby dvanáctiletý benjamínek vůbec nejmladším plavcem ve finále, během své kariéry se však vypracoval do pozice jednoho z nejlepších dálkařů v republice.

Oporou tehdejšího družstva byl také Lukáš Harnol, který dnes hájí barvy klubu USK Praha a rovněž slaví úspěchy na mezinárodní scéně. „Postoupili jsme mezi šestnáct nejlepších celků republiky, osm je v Čechách, osm na Moravě, takže teoreticky to na finále vypadá. Ale jedná se o momentální výkonnost kluků,“ řekl trenér krnovských plavců Michael Mrůzek. „Netroufnu si odhadnout, jestli se před nás někdo převalí, nebo ne. Kluci jsou výborní, ale opravdu nevím. Mohou být těsné rozdíly, ale také naopak nemusí,“ dodal.

Již méně úspěšné bylo družstvo žen, jehož hlavní tváří je Hana Křemenová, členka české juniorské reprezentace. Krnovské plavkyně se v celorepublikové konkurenci 53 týmů umístily na 31. příčce, která je spíše zklamáním. O osudu jejich úspěšnějších kolegů se rozhodne v dubnu, kdy startují semifinálové závody seriálu mistrovství České republiky v plavání družstev na padesátce ve Zlíně.