Ani jeden z šestice závodníků se neprobojoval na stupínky vítězů, a nejlepším výsledkem tak zůstávají dvě pátá místa Libora Smolky, jenž si však z padesátimetrového bazénu medaili neodnesl.

Zatímco v rámci soutěže družstev podávají krnovští plavci výborné výsledky, mezi jednotlivci se jim příliš nedařilo. Krnovským želízkem v ohni ostré konkurence nejlepších plavců republiky byl právě Libor Smolka, jenž se během své kariéry vypracoval do pozice jednoho z nejlepších dálkařů tuzemské scény. Časem 8:50,26 vybojoval páté místo v závodech na 800 metrů volným způsobem.

Stejného umístění dosáhl i na nejdelší trati 1 500 metrů volným způsobem. Čas 16:53,66 pouze reflektuje, jak hlasitě může do výkonů krnovského borce promluvit absence domácího prostředí. V Krnově totiž zaplaval téměř o 40 vteřin rychleji. V dalších závodech se Smolkovi dařilo již méně. Na trati 400 m obsadil desátou příčku a na poloviční destinaci se dokonce umístil až na 15. místě.

Neztratil se ani Jan Křemen, jehož nejlepším výsledkem v Pardubicích bylo 6. místo na trati 200 metrů stylem znak. Na stometrových závodech se mu vedlo již o poznání hůře. Volným způsobem dosáhl na jedenácté místo, ve stylu znak se umístil o příčku níže. Až na 16. místě bodoval Michael Mrůzek v polohovém závodě na 400 metrů.

Jedinou ženskou zástupkyní byla na závodech v Pardubicích Hana Křemenová. Členka juniorské reprezentace se však v ostré konkurenci neztratila, a byť nedokázala bodovat na předních příčkách, dvě umístění na 10. místě jsou pro mladou plavkyni dobrým výsledkem. Na trati 100 metrů volným způsobem se prezentovala v čase 1:01,31. Na desáté příčce se Křemenová umístila rovněž v závodech na 200 metrů volným způsobem.

Působení krnovských reprezentantů na mistrovství České republiky v Pardubicích završilo kvarteto plavců Toman, Smolka, Mrůzek a Křemen. Ve štafetě 4x100 metrů volným způsobem bodovali v čase 3:44,07 pěkným osmým místem.

V nadcházejících týdnech budou krnovští plavci soustřeďovat pozornost na blížící se druhé kolo mistrovství České republiky družstev ve Zlíně. Klíčové závody, v nichž mohou Smolka a jeho kolegové z TJ Krnov postoupit mezi 16 nejlepších týmů republiky, startují v dubnu.