Svěřenci sensei Sawase Sofianidise a Daniela Bončka stanuli na stupních vítězů dohromady třináckrát. A výsledek? Sedm zlatých, dvě stříbrné a čtyři bronzové medaile. I proto panuje v oddíle Gymnasion TJ Krnov radost. „Spokojen jsem tehdy, když podají svůj individuální maximální výkon, a to se stalo,“ vyprávěl sensei Sawas Sofianidis. „Žádné mimořádné ambice před soutěží nemám. Jediné, co si přeji, je, aby soutěžící mohli po závodech odejít se vztyčenou hlavou, ať už vyhrají nebo prohrají,“ dodal.

O dvojitý zlatý úspěch se na domácí půdě postaral Filip Tůma. Ten v žákovské kategorii neměl konkurenci jak v kata, tak v kumite. A další? Na první příčce se postupně vystřídali Jannis Kortiš, Ondřej Šulák, Zdeněk Lukeš, Ivo Jarka a v soutěži kumite po velmi chytře vedeném zápase také Jakub Havlíček. „S výkony našich svěřenců jsem spokojen,“ říkal sensei Sofianidis a jedním dechem dodal: „Chtěl bych upřesnit, že u starších a především u mladších žáků mě výkony ve formě umístění na stupních vítězů tolik nezajímají. U těchto věkových kategorií mě zajímá spíše rozvoj jejich pohybových schopností a dovedností.“

Medailovou sklizeň krnovských karatistů podpořil ještě Rostislav Banner, Adam Jendřejek a Miroslav Špičák. Velmi dobrý výkon podali rovněž nováčci Tereza Neckářová, Jiří Štefla a Jiří Ehlich. „Kdybych měl shrnout, co pro mě znamenají závody, tak bych řekl, že pokud do toho jdou srdcem, tak mohou být velice kvalitním tréninkem,“ vysvětlil Sawas Sofianidis. „Mohou kromě technické stránky stimulovat i psychické prožitky, které na tréninku chybí. Nic víc a nic míň,“ zakončil sensei krnovských karatistů.