Házenkáře Sokola Krnov čekal zase těžký soupeř. Do Krnova přijel ambiciózní celek Hlučína, kterému se v posledních zápasech velice daří a patří mu sedmá příčka v pořadí moravskoslezské ligy. Domácí jsou zatím desátí. V minulém kole podlehli zkušenému Krmelínu, teď si chtěli na hlučínského favorita vyšlápnout.

„Hlučín, to je taková štika soutěže. Jsou to mladí hráči, kteří praktikují rychlou, kombinační házenou,“ představil protivníka krnovský trenér Alois Balner.

Kdo se na utkání proti Hlučínu přišel podívat, určitě neprohloupil. Tak zajímavý a napínavý zápas, který se rozhodoval až v posledních vteřinách, už v Krnově dlouho nebyl. Domácí se od prvních minut snažili zastavovat rychlé hráče soupeře a dařilo se jim to. Žádný z týmů se nedostával moc do zakončení. Mohly za to především precizní obrany a vynikající gólmani na obou stranách. Krnované měli v prvním poločase přece jen o něco přesnější mušku, než protivník z Hlučína a zajistili si vedení 8:4.

Jenomže úvod druhé půle patřil jednoznačně hostům. V prvních deseti minutách se jim, i přes výborné zákroky domácího brankáře Dorazila, podařilo vyrovnat stav na 8:8. Od té doby se na hřišti oba soupeři přetahovali o každý míč, o každý gól. Až těsně před koncem se krnovským házenkářům podařilo vstřelit dvě branky za sebou. Tím si zajistili mírný náskok, který se už hostům nepodařilo dotáhnout. Domácí mužstvo se mohlo radovat z opravdu vybojovaného těsného vítězství 16:15.

„Musím celý tým pochválit za nasazení a bojovnost. Na našich hráčích bylo vidět odhodlání, chtěli Hlučín porazit. Ten byl v utkání favoritem, ale dobře jsme se na něj připravili,“ komentoval utkání Alois Balner a pokračoval: „Věděli jsme, že jsou hodně rychlí, hlavně mají smrtící protiútoky. Ty se nám podařilo eliminovat, což byl základ úspěchu.“ Kouč Krnova vyzvedl i individuality: „Zase nás podržel brankář Dorazil. Kluci výborně bránili. Našemu dlouhodobě nejlepšímu střelci Milkovi se teď moc nedaří v zakončení, ale zase obrovsky maká v obraně,“ chválil Balner.

V nejbližší době čeká na krnovské házenkáře turnaj v Polsku, ale hlavně 7. května další ligové utkání. Své síly změří s jedním z favoritů soutěže, třetím celkem tabulky z Nového Jičína. „To bude zajímavý zápas. Nový Jičín má v kádru šest bývalých extraligových hráčů Kopřivnice. Bude to pro naše mladé kluky velká škola,“ dodal trenér Krnova Alois Balner.

TJ Sokol Krnov – HC Hlučín 16:15 (8:4)