I když Krnované po celý zápas bojovali a hlavně vedli, nakonec se před svým protivníkem museli sklonit po nejtěsnější jednobrankové prohře 16:17.
Krnovské házenkářské hřiště je venkovní. A sobotní počasí házené rozhodně příliš nepřálo. Déšť a zima činily oběma soupeřům značné problémy. Mokrý míč klouzal hráčům v rukou, což se projevilo nejen v nepřesnosti přihrávek, ale také střelby.

Přes všechny těžkosti podali krnovští házenkáři v prvním poločase velice kvalitní výkon. Do druhé půle dokonce nastupovali s vedením 12:10, což už samo o sobě bylo velkým překvapením. Jenomže po přestávce se ukázaly zkušenosti hostujícího týmu. Hráči Polanky postupně eliminovali tlak domácích a začali získávat mírnou převahu. Domácí se zuby nehty bránili a ještě minutu před koncem drželi nerozhodný výsledek.

Jenomže pak přišla osudová poslední minuta. Po nepřesném zakončení domácí špatně rozehráli a míče se zmocnil protivník. Ten je natolik zkušený, že nabídnutou šanci využil a vstřelil rozhodující gól.

„Neměli jsme daleko k překvapení, prohra o jeden gól je pro nás po hodně kvalitním výkonu až příliš krutá,“ smutnil trenér Krnova Alois Balner. „Celé utkání jsme se drželi, bohužel na konec rozhodla nezkušenost našich mladých hráčů. Možná tomu dopomohlo i to nevlídné počasí. Hráči byli promrzlí a už se možná viděli v šatně. Musíme bojovat dál, každopádně dobrý výkon je příslibem do dalších zápasů,“ doplnil hodnocení Balner.

TJ Sokol Krnov – Polanka nad Odrou 16:17 (12:10)
Branky Krnova:
Bartoníček 7, Milko 6, Polášek 2, Zlomek 1.

Další utkání Moravskoslezské ligy sehrají krnovští házenkáři na domácím hřišti v sobotu 2. dubna od 14.00 hodin. Soupeřem jim bude kvalitní tým Valašského Meziříčí, ve kterém rovněž působí ligoví hráči ze Zubří a okolí.