Velmi kvalitního a fyzicky náročného turnaje v házené mužů v Paskově, ve kterém nebyly markantní rozdíly mezi prvním a posledním týmem, se za účasti pěti celků z MSL zúčastnili také hráči Sokola Krnov.

Poslední test před jarní částí soutěže

Turnaj se odehrál stylem každý s každým a jednotlivá utkání se hrála na dvakrát osmnáct minut. V tomto turnaji dolaďovala všechna zúčastněná družstva formu před zahájením jarní části sezony.

Pro krnovské hráče to byl poslední testovací turnaj před vstupem do další části soutěže a i na něm krnovští házenkáři prokázali velmi dobrou kvalitu a trenér Alois Balner tak mohl být spokojen.

Zlepšení obranné činnosti

„Ověřili jsme si, že po tvrdé zimní přípravě jsme schopni zahrát vyrovnané partie s předními družstvy MSL. Síla kolektivu se projevila v dobré kondici, dodržování disciplíny a taktických pokynů. Velmi se zlepšila obranná činnost jednotlivců a tím i celého kolektivu. Ještě schází větší přehled v útočné fázi a proměňování vyložených šancí.

Na tomto turnaji to byl především kolektivní výkon, bez kterého by jednotlivci nevynikli. V brance se znovu dostává do formy Lukáš Dorazil, stabilní střeleckou výkonnost mají Josef Bartoníček s devatenácti góly a Jaroslav Milko se sedmnácti góly. V obranné fázi vyzvedávám opět Jaroslava Milka, Tomáše Zdráhala, Dalibora Zlomka a Josefa Anderse.

Medvědí službu pro náš tým odvedli pivoti Erik Markovič a Lukáš Polášek. Ostatní střídali dobré okamžiky s horšími,“ zhodnotil trenér Alois Balner aktuální formu týmu. K prvnímu mistrovskému zápasu jarní části soutěže zajíždí krnovští házenkáři v neděli 21. března na velmi horkou půdu do Zubří.

Výsledky Krnova: Krnov – Krmelín 13 : 16 ( 7 : 8 ), Krnov – Polanka 17 : 17 ( 6 : 11 ), Krnov – Paskov 11 : 12 ( 4 : 6 ), Krnov – Hlučín 16 : 10 ( 8 : 6 ).

Konečné pořadí:
1. Krmelín 8
2. Polanka 5
3. Paskov 4
4. Krnov 3
5. Hlučín 0

Ligová tabulka:

1. Veselá A 24
2. Suchdol nad Odrou 22
3. Krmelín 18
4. Polanka B 15
5. Klimkovice 14
6. Nový Jičín 13
7. Rožnov pod Radhoštěm 12
8. Zubří B 9
9. Paskov B 8
10. Třinec 7
11. Hlučín 12 6
12. Krnov 11 2
13. Veselá B 2