Krnovští mají domácí prostředí v tělocvičně Gymnázia v Krnově a v šestnáctičlenném kvalitním krajském přeboru mají soupeře v týmech USK-Slávia OU Ostrava, R.T. Hukvaldy, Sakrovec Stará Ves nad Odrou, KFV Roub Vítkovice, FC Globtec Ostrava, Atletico Tequila Ostrava, Rapid Frýdek Místek, Top Dogs Nový Jičín, Shooters Bolatice, Beach Boys Odry, SVP Tsunami Příbor, Olympia Velké, Hoštice, Kuna Team Frýdek- Místek, Jeseník na Odrou a FT NC Line Suchdol nad Odrou.

Tým Fugy byl založen v roce 2004 a je tvořen převážně bývalými studenty krnovského gymnázia. V krajském přeboru, který je nejvyšší soutěží hranou turnajovým způsobem, startuje Fugy Krnov od sezony 2008/2009 a v letošním ročníku si zatím vede velmi dobře.

V neděli 4. prosince se ve sportovní hale Sareza v Ostravě odehrálo již páté turnajové kolo letošního ročníku a krnovští futsalisté ve složení Lukáš Spurný, Adam Česlík, Lukáš Česlík, Petr Malinovský, Jakub Rinke, Petr Kopecký, Michal Žitník a Martin Stalmach na něm předvedli výtečné výkony, které jim přinesly plný bodový zisk devíti bodů a umístění u špice celkové tabulky soutěže.

Bolatice – Fugy Krnov 3:6 (1:3)

Úvodní utkání pátého turnaje začali lépe futsalisté Bolatic, kteří se ve 4. minutě ujali vedení. Inkasovaná branka krnovským týmem nijak neotřásla. V dalším průběhu Krnovští převzali iniciativu a do přestávky třemi góly v řadě otočili výsledek na svou stranu. Od zahájení druhého poločasu si hráči Fugy již dávali na soupeře pozor a měli hru pod kontrolou. Bolatice se snažily, ale na jejich kontaktní góly Krnované dokázali vždy odpovědět a dovést utkání k hladkému vítězství.

Branky: Tomáš Rataj, Michal Ballarin, David Kotík – Lukáš Česlík 3, Jakub Rinke, Petr Malinovský, Michal Žitník

Fugy Krnov – SVP Příbor 5:4 (2:3)

Ve druhém utkání krnovských futsalistů v Ostravě se očekávalo jejich hladké vítězství, ale na hrací ploše to vypadalo po celé utkání jinak. Příbor držel se svým soupeřem po celé utkání krok a i vyrovnaný průběh. O vítězství Fugy Krnov tak rozhodla výtečná střelecké potence Lukáše Česlíka, který nastřílel do sítě Příboru všech pět branek.

Branky: Lukáš Česlík 5 - Robert Rosmarián 2, Bohuslav Škopek, Michal Rapák

Beach Boys Odry – Fugy Krnov 3:6 (1:1)

Třetí a závěrečné utkání pátého kola krajského přeboru proti plážovým hráčům z Oder bylo asi nejtěžším z celého hracího dne. Futsalisté Oder chvílemi hráče Fugy přehrávali a obrana Krnovských odolávala díky značnému štěstí a také i vynikajícím zákrokům Lukáše Spurného, který držel naděje svého týmu.

Rozhodnutí přišlo za stavu 3:3, kdy po signálu z rohu skóroval Lukáš Česlík a dostal tým Fugy poprvé v zápase do vedení. V dalším průběhu se podařilo po šestém akumulovaném faulu zvýšit Petru Malinovskému z desetimetrového kopu na důležitý rozdíl dvou branek. Odry v závěru zkusily power play, ale Krnovští jim nic nedovolili a naopak po nepřesné přihrávce a střele přes celé hřiště pečetili své vítězství.

Branky: František Murín, Jiří Konrád, Ondřej Murin – Petr Malinovský 4, Lukáš Česlík 2