Orca se nejprve během soboty v hale na Janáčkové náměstí představila proti Orlové. Byť po dvou třetinách měla jasně nakročeno k vítězství, v poslední části přišel nikým neočekávaný kolaps a následně i prohra 7:8.

„V průběhu prvních dvou třetin jsme opravdu dominovali a soupeře vůbec k ničemu nepouštěli. Pak ale přišel black out. Vypadli jsme z tempa a snad si mysleli, že je hotovo. Hosté se chytili a nakonec dokázali otočit. Bylo hodně těžké skousnout takovou porážku,“ komentoval krnovský trenér Štěpán Lhoťan.

Podle něj se na výkonu a také výsledku podepsala obměna v kádru Krnova: „Určitě hrála roli zkušenost. Přece jenom máme spoustu mladých kluků, kteří se potřebují v divizi pořádně rozehrát. Probíhá určitá generační obměna. Čerpáme z vlastních zdrojů, jedná se o hráče, které jsme si vychovali. Buďme rádi za to, že je máme. Kdybychom mládež neměli, těžko bychom pak starší florbalisty v budoucnu nahrazovali.“

Proti Frýdku-Místku Orca začala Orca o něco hůře než v předešlém případě. Těsně prohrála první třetinu, ve druhé otočila a poslední část opět ztratila. Utrpěla tak porážku 5:6. „Frýdek byl určitě hratelný soupeř. V utkání bylo znát, že oba týmy chtějí vyhrát. My obzvlášť, abychom odčinili zaváhání s Orlovou. Pořád se to táhlo o gól. Hostující výběr nakonec dvakrát skóroval. Určitě to opět bylo i o zkušenostech,“ pokračoval kouč krnovského áčka.

Jeho svěřenci už nepokračují ani v Poháru České pojišťovny. Putování touto soutěží pro ně skončilo ve čtvrtém kole, kdy padli v napínavém duelu se Vsetínem. Valaši zvítězili 7:6 po samostatných nájezdech.

„Postoupili do divize a shodou okolností vsetínské mužstvo bude naším příštím soupeřem, s nímž hrajeme na jeho palubovce v sobotu 13. října od 19 hodin, o den později pak hrajeme v nedalekém Zlíně. Pohárový zápas byl velmi vyrovnaný. V nájezdech gólmani předvedli neskutečné výkony a chytili prakticky všechno. Štěstí se ale nakonec usmálo na Vsetín,“ uzavřel Štěpán Lhoťan.

Divize
FBC Orca Krnov – 1. FBK Eagles Orlová 7:8 (3:1, 2:0, 2:7)
Branky a nahrávky Krnova: 6. Svoboda (Miškov), 9. Miškov (Filip), 11. Miškov (Svoboda), 24. Filip (Miškov), 25. Filip, 52. Miškov (Filip), 57. Svoboda (Miškov).

FBC Orca Krnov – FBC Kovo KM Frýdek-Místek 5:6 (1:2, 4:2, 0:2)
Branky a nahrávky Krnova: 10. Baránek (Novák), 21. Filip (Miškov), 23. Miškov (Filip), 36. Baránek (Novák), 39. Šulavík (Musil).

Pohár České pojišťovny, 4 . kolo
FBC Orca Krnov – Florbal Vsetín 6:7pn (1:1, 2:1, 3:4 – 0:0)
Branky a nahrávky Krnova: 3. Filip (Miškov), 28. Filip (Miškov), 36. Zakopčan (Šulavík), 45. Filip (Miškov), 48. Miškov (Filip), 53. Filip (Miškov).