Hráči Šumperka měli v nohách páteční zápas Poháru České pojišťovny proti Opavě, ve kterém překvapivě snadno vyhráli.

„Věděli jsme, že budou určitě unavení, muselo jim to ubrat dost sil. Ale na druhou stranu vyhráli, takže to pro ně musela být vzpruha," povídal hrající kouč Orcy Ondřej Miškov.

Hosté přijeli do Krnova jen ve dvou pětkách a se dvěma náhradníky, což také mohla být pro Krnov výhoda, protože domácí trenér měl k dispozici kompletní tři formace.

První třetina se změnila v přestřelku, ve které padlo osm gólů. Krnovští začali zhurta, když Hrbolka hned ve druhé minutě otevřel skóre. O chvíli později pak Miškov využil přesilovku a bylo to 2:0.

„Vletěli jsme na ně aktivně a byli od počátku lepší. Také se nám povedl ten dvougólový trhák. Jenže pak se dařit přestalo," popisoval průběh Ondřej Miškov. A měl pravdu. Šumperk během čtyř minut třemi trefami otočil skóre na 2:3.

„Soupeř se chytil náhodným gólem a najednou získal půdu pod nohama. My jsme ale naštěstí dokázali zabrat," podotkl Miškov. Do první sirény padly ještě tři góly a všechny do sítě hostí. Dvěma brankami otočil Filip, pátou branku pak přidal Hrbolka.

„V první třetině jsme nechtěli ponechat nic náhodě a začali jsme na dvě lajny, chtěli jsme se dostat do tempa. Ve druhé třetině jsme tam nasadili i třetí pětku, abychom zase trochu pošetřili síly," osvětlil taktiku hrající kouč.

Domácí Jaromír Filip byl opět ve formě a zkraje prostřední části zvýšil na 6:3. Ale hosté to rozhodně nevzdali. V polovině zápasu snížili a pak dostali možnost hrát dvě přesilové hry krátce po sobě. A druhou využili, byli v kontaktu, 6:5.

„Měli jsme plno šancí, ale nedokázali jsme je proměnit. Šumperku hodně pomohly ty přesilovky a nás to trochu utlumilo. Řekli jsme si, že do třetí části to zase stáhneme na jedenáct, dvanáct lidí," vykládal Ondřej Miškov.

Poslední dvacetiminutovka byla hodně vyrovnaná, ale ani jeden z týmů nebyl schopen vstřelit gól. Šumperk ani Krnov nevyužily jednu přesilovku. Zato Orca dostala k dispozici ještě jednu výhodu a ke konci zvýšil na 7:5 Miškov.

„Potřebovali jsme přidat další branku, ať trochu odskočíme a máme do koncovky zápasu větší klid. Naštěstí se povedla přesilovka," podotkl Miškov. Ke konci si vzali hosté timeout a odvolali gólmana, ale poslední trefu obstaral Jaroslav Hlaváček půl minuty před závěrem, 8:5 pro Krnov.

„Byl to zatím nejtěžší soupeř, kterého jsme v divizi potkali. Už jsme s nimi odehráli jednou utkání na Poháru a tam to skončilo 3:3. Upřímně jsem ale od Šumperka čekal trochu víc, možná ale hrála opravdu určitou roli únava z pátečního Poháru," hodnotil utkání Ondřej Miškov a pokračoval:

„Zatím u nás panuje spokojenost. Hráli jsme tři zápasy doma, teď ale jedeme dvakrát ven, do Brna. Jsou to sice soupeři zespodu, ale doma se budou chtít vytáhnout. Ale zase třetina našeho týmu Brno dobře zná, studovali tam, hráli, takže taky budou hrát skoro doma," usmíval se kouč.

FBC Orca Krnov - FBC Asper Šumperk 8:5 (5:3, 1:2, 2:0)
Branky:
2. Hrbolka (Blaho), 5. Miškov (Jaroslav Hlaváček), 13. Filip (Jaroslav Hlaváček), 13. Filip (Filip Fňukal), 15. Hrbolka, 24. Filip (Blaho), 57. Miškov (Jan Hlaváček), 60. Jaroslav Hlaváček - 6. Mrázek (Pudil), 8. Trávníček (Šíma), 10. Pudil (Chladil), 30. Maus (Trávníček), 40. Šíma (Pudil)
Krnov:
Baran - Jaroslav Hlaváček, Lhoťan, Valočík, Filip Fňukal, Holiš, Vrchovský - Miškov, Planý, Jaroslav Hlaváček - Filip, Hrbolka, Blaho Zakopčan, Dominik Fňukal, Krvač. Trenér: Ondřej Miškov