„Vždycky máme s Letkou vyrovnaná utkání. Věříme si na ně, i před utkáním jsem v klubovém bulletinu tipoval naše vítězství o gól," usmál se hrající trenér Ondřej Miškov a pokračoval: „Chyběli nám tři hráči, všichni praváci. Štěpán Lhoťan byl na semináři trenérů na Slovensku, Mates Krvač má sádru a Honza Hlaváček měl školní povinnosti. Sáhli jsme do rezerv, nastoupil David Matušinský."

Utkání bylo první dvě třetiny spíše opatrnější, i když na vyloučené opět nebyla nouze.„V poslední době hrajeme takové zápasy, kde je hodně přesilovek i oslabení," říkal Miškov a dodal: „Právě v první třetině jsme jedno oslabení přežili a pak vlastní početní výhodu využili."

Ve druhé části Krnov navýšil. „Na konci třetiny nás zachránil Milan Baran. Soupeř už střílel do prázdné branky a najednou se tam zjevila jeho ruka," pochválil brankáře trenér. Na počátku třetí části se zdálo být hotovo. „Povedlo se nám vstřelit dva góly během šesti vteřin, ale místo abychom je dorazili, bylo všecko jinak," kroutil hlavou Ondřej Miškov.

Ostrava se chytila a čtyřmi góly v řadě dokázala vyrovnat. „Byli najednou všude dřív. Stáhli jsme sestavu na deset lidí a povedlo se nám hru vyrovnat," popisoval hrající trenér a pokračoval: „Pět minut před koncem byla skrumáž u jejich branky, ke mně vypadl míček, už jsem mohl střílet, ale dostal jsem krosček.

Naštěstí se povedla přihrávka na Dana Hrbolku a ten dával do prázdné," komentoval rozhodující okamžik Miškov. Sám však vzápětí obdržel trest na dvě plus deset minut. „Po tom krosčeku jsem něco řekl soupeři. Padl gól a šli jsme se radovat, jenže rozhodčí mě pak vyloučili," říkal krnovský útočník.

Krnov přežil oslabení i následnou power play soupeře. „Měli tam jen střely z dálky, většinu kluci zblokovali. Jsme za to vítězství rádi. Padlo méně branek, než je u nás obvyklé, ale to tak s Letkou bývá. My už nahrajeme o postup, tak jsme se chtěli jen vytáhnout před vlastními fanoušky. Jak nám první půlka sezony moc nešla, teď se vracíme pomalu do formy," hodnotil hrající trenér Orcy Krnov.

FBC ORCA KRNOV – FBK LETKA OSTRAVA 5:4 (1:0, 1:0, 3:4)
Branky a asistence: 17. Miškov (Filip), 30. Hrbolka (Planý), 42. Filip (Blaho), 42. Hrbolka (Blaho), 56. Hrbolka (Miškov) – 43. Toman (Mrázek), 49. Toman (Kopp), 51. Toman (Kopp), 51. Kopp (Balek)
Krnov: Baran – Planý, Zakopčan, Filip Fňukal, Valočík – Miškov, Dominik Fňukal, Dabid Matušinský – Hrbolka, Filip, Blaho – Šulavík, Holiš. Trenér: Ondřej Miškov