Poprvé v historii krnovského florbalu se hráči Orcy představili v celostátní soutěži, divizi. V sobotu byla jejich soupeřem Olomouc, v neděli dorazil do Krnova Uničov.

Hanáci kousali jen v první třetině

Domácí nezačali úplně šťastně, v první minutě inkasovali a následně se bránili přesilovce Olomouce. To zvládli a Miškov dokonce dokázal v oslabení vyrovnat. Krnovské branka nastartovala a během chviličky přidali další dvě a rázem vedli 3:1.

Jenže potom přišly dvě chyby Orcy a Hanáci za ně domácí celek potrestali, vyrovnáno 3:3. Druhá polovina první třetiny přinesla běhavý florbal, který Krnovu vyhovoval. A ještě před první pauzou se Orca znova dvakrát dočkala, dostala se do vedení 5:3. Hrající kouč Ondřej Miškov zkompletoval za dvacet minut hattrick.

Od počátku prostřední části si už Krnováci nenechali vedení vzít. Druhá dvacetiminutovka byla poznamenána pěti vyloučeními a obě strany dokázaly početní výhody využít. I když více z toho profitovali domácí. Jaromír Filip dokázal za druhou třetinu nastřílet čtyři góly.

Orca vedla 11:5 a v posledním dějství pokračovala v tempu. Nenechala nikoho na pochybách, že se na první utkání divize dobře připravila. Ondřej Miškov ukázal nebývalou střeleckou potenci, když dal dokonce šest branek.

FBC Orca Krnov - FBS Olomouc 14:6 (5:3, 6:2, 3:1)
Branky Krnova: Miškov 6 (Jaroslav Hlaváček 2, Vrchovský, Jan Hlaváček, Planý, Filip), Filip 4 (Hrbolka, Jaroslav Hlaváček, Svoboda, Zakopčan), Jaroslav Hlaváček (Jan Hlaváček), Jan Hlaváček, Planý (Lhoťan), vlastní

Uničov zlobil až v závěru

Krnovští začali proti Uničovu stejně jako proti Olomouci, když po minutě a půl prohrávali. A stejně jako v sobotu je inkasovaná branka nakopla k dobrému výkonu. Ještě v první části zatížili domácí Uničova čtyřmi brankami. Své střelecké galapředstavení načal krnovský Jaromír Filip.

Orca pokračovala v kvalitním útočném florbale i v prostřední třetině a postupně navyšovala skóre. A právě Filip býval na konci většiny úspěšně zakončených akcí. Sem tam sice domácím Uničovští utekli a ukázali, že jsou také na hřišti, ale takových situací bylo poskrovnu. Po druhé siréně svítilo na tabuli skóre 8:4 ve prospěch Orcy.

V posledním dějství se hra vyrovnala. Uničov vystrkoval růžky čím dál víc. I když Krnov byl jistější na míčku, směrem dozadu se mu otvírala Okénka. Také proto skončila poslední dvacetiminutovka vyrovnaně 4:4. To už ale nic nezměnilo na krnovském vítězství v poměru 12:8. Jaromír Filip byl autorem hned sedmi přesných tref.

FBC Orca Krnov - FBC ZŠ Uničov 12:8 (4:1, 4:3, 4:4)
Branky Krnova: Filip 7 (Blaho 2, Jaroslav Hlaváček 2, Hrbolka 2, Lhoťan), Ondřej Miškov 2 (Jan Hlaváček, Jaroslav Hlaváček), Jaroslav Hlaváček (Lhoťan), Dominik Fňukal (Jaroslav Hlaváček), Planý (Jan Hlaváček)
Krnov: Baran - Lhoťan, Jaroslav Hlaváček, Filip Fňukal, Vrchovský - Jan Hlaváček, Planý, Miškov - Hrbolka, Filip, Blaho - Dominik Fňukal, Zakopčan, Svoboda. Trenér: Ondřej Miškov

close Ondřej Miškov zoom_in Ondřej Miškov: Rozjezd do sezony se nám povedl

Byli jsme na divizi hodně natěšení a naburcovaní. V obou utkáních jsme sice dostali v prvním střídání gól, ale pak jsem šli cílevědomě za vítězstvím, byli jsme lepší. S Olomoucí jsme vývoj v první třetině otočili, ale byla ještě hodně vyrovnaná.

Pak jsme to stáhli na dvě lajny a tam jsme udělali rozhodující trhák. Pak už se dohrávalo, vlastně na dvanáct lidí. Máme totiž hodně nemocných, zraněných, tak jsme pošetřili síly. V neděli byl Uničov určitě kvalitnějším soupeřem než Olomouc. Olomouc hrozila jen brejky, občas měla takové výpady.

Měli jsme nějakých padesát čtyři střel, to o převaze mluví jasně.

Uničov byl lepší než Olomouc, kvalitnější na míčku, občas nás zavřel, že nehrál jen brejky. Ale měli několik dobrých protiútoků kolem mantinelů, nebo to sklepávali na střed, odkud stříleli, to se docela špatně bránilo. Každopádně my jsme je přestříleli.

Ale opět jsme prohrávali a pak to museli otáčet. Ale právě v té první třetině jsme si vytvořili rozhodující náskok. Zlomový byl začátek druhé třetiny, kdy jsme měli přesilovku pět na tři a pak pět na čtyři a obě využili, odskočili na 6:1 a dohrávali v poklidu.

Dostali jsme sice osm gólů, ale tohle je tak trochu náš styl. Dáváme hodně gólů, občas i více dostaneme. Sice na to doplácí gólman, ale on s tím je smířený. Občas nějaký zápas odbráníme a dostaneme méně gólů. I diváky to určitě víc baví, když to skončí 12:8, než kdyby to bylo 4:1.

Rozjezd do sezony se nám povedl, máme šest bodů, takže panuje spokojenost. V příštím zápase nás čeká první těžký soupeř, Šumperk. Hráli jsme s nimi v poháru a uhráli remízu. Myslím, že právě Šumperk bude hrát v divizi špičku.