Cyklistika pro všechny Krnov startuje již několik let v soutěži Slezský pohár amatérských cyklistů (SPAC).

Slezský pohár amatérských cyklistů je celoroční soutěž, třetí nejvyšší v současné cyklistice a zahrnuje dvacet tři závodů na Moravě a ve Slezsku a dva závody v Polsku. Výše už jsou jen český pohár mužů a český pohár masters. Součástí Slezského poháru je i Česko-polský pohár, který zahrnuje dva závody v Polsku a dva u nás.

O úrovni této soutěže svědčí i to, že na startu se objevují závodníci týmu Whirlpool Author, LAWI , CCC Polstat a další. Ze známých jmen se soutěže účastní například Tomáš Bucháček, Jan Černý, Jíří Petruš, David Dvorský a řada dalších. Soutěž je pozoruhodná i tím, že zahrnuje všechny věkové kategorie a splňuje tak kriteria akce České unie sportu „Sportuj s námi". Zároveň se jezdí i soutěž pro děti Baby SPAC.

Družstvo Cyklistika pro všechny Krnov zopakovalo loňský výsledek a obsadilo v celoroční soutěži třetí místo z pětadvaceti družstev za týmy Force KCK Zlín a YOGI Racing Ostrava.

Výborně si vedli cyklisté CPV Krnov i v soutěži Českopolského poháru, když 1. místa obsadili Daňhel (muži D), Daněček (muži E), Lantová (ženy B), 2. místo Dohnalová (ženy B), 3. místo Chodyniecki (muži A), Haladus (junioři).

„Výsledky, kterých naši závodníci dosáhli, jsou výsledkem náročné přípravy po celou sezonu. Jsou také dobrou propagací města Krnova. Děkujeme sponzorům, bez kterých bychom tuto soutěž nemohli absolvovat," říkal Petr Mikeska z Cyklistiky pro všechny Krnov.

Výsledky SPAC

Jednotlivci:
1. P. Daněček (kat. muži E), S. Haladus (junioři)
2. P. Chodyniecki (muži A), J. Dohnalová (ženy B)
3. R. Lantová (ženy B)
4. R. Lantová ml. (ženy A), M. Daňhel (muži D)

Vrchařská soutěž (pořadí v kategoriích):
1. J. Dohnalová, P. Daněček
2. P. Chodyniecki
3. S. Haladus

Nejlepší časovkář (pořadí v kategoriích):
1. S. Haladus, 2. P.Chodyniecki, 3. J. Dohnalová

Pavel Daněček se stal absolutním vítězem napříč kategoriemi.

Baby SPAC
1. Zuzana Lantová
4. Matyáš Stříž
6. Josef Ulman

Dobře si vedli i V. Kresta a M. Adámek, kteří za nás startovali jen část soutěže.

-mik-