„Chceme v obou utkáních zvítězit a přeskočit druhý Zlín,“ netajil se cíli mužstva trenér Krnova Petr Opršal. A jeho svěřenci v úvodu prvního zápasu slova potvrzovali. V první čtvrtině svého protivníka jasně přehrávali a utekli mu až na desetibodový rozdíl. Ve druhé části už se hra víceméně vyrovnala. Příborští začali mít mírně navrch, ale domácí stále ještě drželi náskok.

Ten se v poločase ztenčil na polovinu, když Krnovští vedli 30:25. Bohužel o osudu zápasu rozhodlo předposlední dějství. Krnováci neudrželi nastolené tempo a jako by odcházeli fyzicky. Hodně chybovali a tuto čtvrtinu prohráli vysoko 9:21. V poslední desetiminutovce už jen dotahovali náskok hostů. Ti si jej však nenechali vzít a zvítezili 58:53.

„Nevydrželi jsme tempo ze začátku utkání. Pak už nás Příbor přehrával. V našem dresu snese přísnější měřítko pouze Tomáš Zápalka, který dal pětadvacet bodů. Ostatním oporám se už tak nedařilo,“ kritizoval tým kouč Opršal.

BCM INTEXT Krnov U14 - BK Příbor 53:58 (19:9, 30:25, 39:46)
Sestava:
Zápalka Tomáš 25b., Siegfried Jiří 9b., Jouza Matyáš 4b., Chudoba Miroslav 3b., Stanovský Jakub 2b., Vidlička Vojtěch, Ticháček Tomáš, Durišík Jiří 0b., Mezírka Mikuláš, Klíma Richard, Dratnal Martin, Zelenka Filip

Pro odvetu zamíchal trenér Petr Opršal se sestavou pro první čtvrtinu zápasu. Hráči, kteří se dostávají na palubovku spíše až v průběhu utkání, najednou nastoupili do základní pětice. A nevedli si až tak špatně. Soupeře si udrželi ve skóre na dohled.

Do druhé části už naskočily odpočaté opory s odhodláním zápas obrátit ve prospěch Krnova. Najednou byla krnovská hra plná nasazení. Domácí si hlídali Příborské v obraně a nepouštěli je do střelby. Naproti tomu se oni sami dostávali pod koš a úspěšně zakončovali.

Jestliže první čtvrtinu vyhrál Příbor 22:8, tak tu druhou ovládli Krnováci 25:6. Už v poločase tedy vedli o pět bodů. Ve druhém poločase protivník ještě v prvních deseti minutách kousal a držel se stále na dostřel. Před závěrečnou částí se dokonce náskok domácích ztenčil jen na tři body. Jenomže závěr střetnutí krnovští basketbalisté zcela ovládli. Ještě vystupňovali tempo a Příbor výrazně přestříleli. Připsali si tak vysoké vítězství 70:51.

„V úvodu jsme nasadili schválně lavičku. Hráči základní sestavy taky byli nejen odpočatí, ale získali novou chuť do hry. To se v dalším průběho potvrdilo. Soupeř se sice držel, ale v poslední čtvrtině už mu došly síly,“ okomentoval druhý zápas šéf krnovské střídačky Petr Opršal.

BCM INTEXT Krnov U14 - BK Příbor 70:51 (8:22, 33:28, 44:41)
Sestava:
Durišík Jiří 21b., Zápalka Tomáš 20b., Chudoba Miroslav 8b., Siegfried Jiří 6b., Klíma Richard 6b., Stanovský Jakub 3b., Mezírka Mikuláš 2b., Zelenka Filip 2b., Jouza Matyáš, Ticháček Tomáš, Vidlička Vojtěch, Dratnal Martin.