První vlaštovku vyslali mladí basketbalisté v prvním soutěžním utkání s Hladnovem, který porazili o deset bodů. První výhra by měla dodat hráčům více sebevědomí do dalších tvrdých bojů ligové soutěže.

BK Den Braven Krnov - TJ Gymnázium Hladnov NH 72:62 (13:27, 37:38, 56:47)

Velmi důležitý vstup do ligové soutěže se domácímu týmu podařil na jedničku. Přestože hráči v první čtvrtině na soupeře nestačili, po změně obrany na zónu se výkon týmu postupně zvyšoval. Dramatické utkání nakonec rozhodla lepší koncovka Krnova a především větší disciplína týmu v obraně. Hosté doplatili na velké množství faulů. Pro pět osobních chyb opustila hřiště hned pětice hráčů soupeře. A náhradníci Hladnova už vysoké podkošové hráče Krnova, hlavní strůjce domácího vítězství, neubránili.

Do zápasu vstoupili Mokrášovi svěřenci se základní pěticí, ale ta soupeři v osobní obraně naprosto nestačila a dostávala až příliš laciné koše. Úvodních pět minut zápasu však bylo nesmírně vyrovnaných. Domácího trenéra donutil ke změnám až další průběh první čtvrtiny, v níž hosté odskočili Krnovu na rozdíl patnácti bodů. Domácí přešli na zónovou obranu, která byla podstatně účinnější a Hladnov se již nedostával ke snadné střelbě.

Naopak to byli Krnovští, kdo se prosazoval pod košem soupeře. Tam dominovali především Gazdík a také Kostrhoun s Pavlíkem. Ve 20. minutě už domácí vyrovnali na 35:35, ale hosté ještě zvýšili trojkou, na níž odpověděl posledním košem poločasu Kostrhoun.

Ve druhé části zápasu už byli svěřenci trenéra Ladislava Mokráše lepším týmem. Podkošové hráče Gazdíka a Volného podpořili střelbou z pole aktivní Kopecký a dvěma trojkami Mokráš. Stav 56:47 před závěrečnou čtvrtinou byl hodně nadějný už jen proto, že hosté na svoji tvrdou hru dopláceli fauly. Postupně se na lavičku odporoučelo pět hráčů a tuto výhodu Krnovští využili.

Svou suverenitu potvrdil 32 body Jakub Gazdík, který zúročil nabyté zkušenosti z loňské sezony. Tehdy nastupoval jako mladší hráč v základní pětce úspěšného týmu kadetů. Nesmírně užitečným hráčem byl pro domácí i rozehrávač Rumian. Ten sice nedal jediný bod, ale ostatním hráčům rozděloval skvělé míče do střeleckých pozic. Výtečně tak nahradil zraněnou jedničku Konečného, který se stále ještě zotavuje po zlomenině ruky na turnaji v Žilině.

Krnov: Gazdík 32, Kopecký 14, Mokráš 9, Kostrhoun 8, Pavlík 5, Volný 4.

Jiří Gajdoš, Jan Kovařík