Proti hladnovskému týmu měli Krnovští o motivaci postaráno. Gymnazisté je totiž vyřadili v poháru a tým tehdy táhl doslova nezastavitelný rozehrávač Jan Stehlík. Ten zlobil i v sobotu, když nastřílel devětadvacet bodů. Hosté však mohli spoléhat na tradiční opory Jakuba Blažka s Petrem Strniskem a v závěru napínavý duel zlomili ve svůj prospěch.

„Rozhodlo se až v posledních třech minutách zápasů. V poháru jsme jim sice podlehli o dvacet, ale o víkendu se ukázalo, že každý zápas je jiný a začíná za stavu 0:0,“ komentoval klubový předseda BK Krnov Petr Opršal.

Nedělní zápas už pro Krnovské tolik pozitiv nepřinesl. Chybělo totiž několik důležitých hráčů včetně Velčovského a Čarneckého, jenž nebyl i v Hladnově. S VŠB drželi krok do poločasu, kdy na soupeře ztráceli devět bodů. Pak však domácí hostujícímu výběru ve skóre utekli.

„V první půli to z naší strany bylo jakž takž. Následně se ale Ostrava trhla. Zápas byl rozhodnutý, a proto potom dostali příležitost hlavně hráči z lavičky,“ dodal Petr Opršal. Lídr druholigové tabulky z Krnova tak utrpěl první porážku v sezoně.