Ačkoliv byl domácí tým před tímto vzájemným utkáním v tabulce o několik příček výše, bodový rozdíl mezi soupeři byl minimální. Novojičínští hráči navíc první vzájemný zápas v této sezoně vyhráli, a tak měli domácí basketbalisté o motivaci postaráno.

Omlazené sestavy

Oba celky nastoupily ve značně omlazené sestavě. V té domácí chyběly opory Martin Čarnecký či Adam Křištof, které museli nahradit pivoti Cikánek a Meca. Do základní sestavy postavil hrající trenér Václav Janovský ještě rozehrávače Opršala a Svěchotu, křídlo Velčovského a pivota Marcela Stanovského.

Tato sestava měla mít mnohem více zkušeností než jejich soupeř a tento fakt se hned od začátku zápasu rychle projevil. První bod sice vstřelili hosté, ale pak se na jejich koš valil jeden útok za druhým. Výborná obrana podpořená ještě lepším útokem byla základem pozdějšího úspěchu domácího týmu.

Ten vedl už v páté minutě o deset bodů, ale to nebylo ze strany domácích všechno. Další minuty do konce čtvrtiny vyhrál Krnov 13:0, a to ještě neproměnil čtyři trestné hody. Hosté značně znervózněli, nedokázali proměnit ani ty nejlepší střelecké šance, nedávali šestky, tudíž v pohodě hrající tým Krnova vedl po první polovině zápasu již o třicet bodů.

Soupeř navíc přišel o svého rozehrávače Podhajského, který nejprve nesportovně fauloval pronikajícího Opršala a poté téměř likvidačním faulem poslal pivota Cikánka k zemi a byl rozhodčími vyloučen do konce zápasu.

Hosté se vrátili do zápasu

Že basketbal hrát umějí, předvedli hosté po přestávce. Domácí si byli už příliš jisti vítězstvím, přestali bránit a v útoku začali být příliš statičtí. Soupeř se tak dostal k několika volným střelám, které dokázal proměnit a rázem snížil stav utkání na 29:47 a po trojce Svěchoty ještě na 34:50.
Ovšem po důrazné domluvě od trenéra se domácí hráči vrátili ke své hře z prvního poločasu a opět předváděli dobrou obranu s rychlým přechodem do útoku.

I když zápas dohrávala velmi mladá sestava, postarala se o opětovné navýšení náskoku až na konečných třicet sedm bodů a vítězství 88:51

BK Den Braven Krnov – BC Nový Jičín „B“ 88:51 (29:6, 45:15, 57:37)

Krnov: Hlaváček 6, Opršal Ondřej 9, Stanovský M. 2, Velčovský 16, Cikánek 15, Janovský 16, Svěchota 15, Dvořáček 9, Meca.
Trenér: V. Janovský. Asistent: P. Opršal. Fauly: Krnov 22, Nový Jičín 19. Trojky: Krnov 6, Nový Jičín 7.
TH: Krnov 23/12; 52%, Nový Jičín 28/12; 43%.