V silné mezinárodní konkurenci osmi juniorských družstev obsadili šestou příčku. „Naše konečné umístění beru jako neúspěch, měli jsme rozhodně na víc,“ řekl kormidelník krnovských juniorů.

„Je třeba ale zdůraznit, že tento turnaj měl především přípravný charakter, kdy jsme chtěli vyzkoušet všechny hráče,“ doplnil Jan Kovařík, který v Žilině postrádal klíčové hráče Biskupa, Lukáše a Tománka. Postup do finálového kvarteta přitom unikl Krnovanům o vlásek.

Hned na úvod čtyřčlenné základní skupiny podlehli krnovští basketbalisté slovenskému mistru ze Žiaru nad Hronom. „Odvedli jsme až příliš chladný výkon na to, abychom s nimi mohli sehrát lepší partii,“ komentoval Kovařík neúspěšný vstup do turnaje.

O osudu jeho svěřenců rozhodlo až třetí utkání s polskými Katowicemi. Po těsném vítězství nad švýcarským Curychem si ale připsali druhou porážku. „Hráči je vyloženě podcenili,“ doplnil Kovařík.

„Předchozí vysoké prohry soupeře sváděly kluky k domněnce, že je přejdou bez problémů,“ vysvětlil. Smolná porážka Krnovští junioři si dokonce mohli dovolit s Poláky prohrát za předpokladu, že rozdíl ve skóre nepřesáhne pět bodů. Nakonec ale Katowice vyhrály s bezpečným náskokem, který Krnov nepustil do finálového kvarteta.

„Dalším problémem je psychika hráčů, kteří se jen velmi těžce vyrovnávají s některými nepřesnými výroky rozhodčích. Pak se hráči nesoustředí na hru a jejich koncentrace na zápas je nulová,“ vzpomenul Kovařík na vyloučení Opršala, jenž očastoval rozhodčího urážkami.

Krnovští basketbalisté v závěru turnaje ještě porazili s přehledem slovenský Kežmarok a definitivní, leč neúspěšnou tečkou byla porážka od domácí Žiliny. „Celkově turnaj splnil všechny předpoklady. Ukázal, kde máme největší rezervy. Mimo koncentraci na zápas to tentokrát bylo v proměňování střeleckých šancí,“ pokračoval trenér Krnova.

Junioři vstoupí do nové sezony první dorostenecké ligy v druhé polovině září. „Tým se teprve dává dohromady a potřebuje trochu času,“ nastínil trenér Jan Kovařík. „Ovšem nepředpokládám takové skvělé výsledky jako loni u kadetů. Taková veleúspěšná sezona se těžko obhajuje,“ uzavřel Kovařík.