Krnovským basketbalovým mužům se v letošní sezoně příliš nedaří. V tabulce oblastního přeboru jim patří až poslední pozice, když se jim jen dvakrát podařilo zvítězit. Vítězství neslavili ani v posledním zápase, kdy zavítali na palubovku Gymnázia Hladnov. I když Krnováci ještě několik minut před koncem vedli, nakonec o jediný bod prohráli.

„Nad týmem Hladnova jsme dokázali doma zvítězit, ale byla to výhra velmi nešťastná. A proto nám měl soupeř co oplácet. Bohužel na utkání jsme opět odjížděli se značně okleštěnou sestavou, což už opravdu není žádným překvapením,“ povídal na úvod asistent trenéra Jan Kovařík. Na palubovce hladnovského gymnázia se představilo pouze sedm krnovských hráčů, zkušení Janovský s Velčovským, mladíci Smička, Hradečný a Gazdík a dva junioři Kopecký s Pavlíkem. „Bohužel chyběl zkušený rozehrávač Martin Hrabovský, což se v průběhu zápasu ukázalo být klíčovým momentem pro konečný výsledek zápasu. Na rozehrávku hry Krnova zbyl pouze Matěj Smička, který se potýkal s brzy nabranými fauly. A tak musel zaskakovat křídelník Velčovský, který však pak chyběl na křídle,“ pokračoval Kovařík.

Přes všechny problémy Krnovští favorizovaného soupeře zaskočili, po celou první půli se jim dařilo a neustále vedli. Domácí se snažili zakončovat útoky střelbou z pole, ale moc jim to nešlo. Odražené míče pak sbírali především Janovský s Gazdíkem a Krnov po rychlých brejcích střílel koše.

Po poločasové přestávce se Ostravští hodně zvedli. „Začalo se jim dařit bodovat a my jsme najednou byli ve velkém útlumu,“ popisoval začátek třetí desetiminutovky Jan Kovařík. Nad vodou držel hosty svými trojkami Václav Janovský, který opět převážil misku vah na krnovskou stranu. Krnov zase vedl, 46:45. Potom na domácí koše odpověděl ještě Smička, ale následně přišla velká ostravská šňůra 13:2, po ní Hladnov vedl o deset bodů 60:50. „Vypadalo to s námi hodně zle. Ale nevzdali jsme to, Janovský, Hradečný a Velčovský malou šňůrou 9:0 opět přiblížili náš tým na dosah soupeři. V době našeho největšího náporu se ale podařilo dát domácím dvě trojky a to se ukázalo být téměř rozhodující. Ale drama pokračovalo,“ prožíval dramatické chvíle znovu asistent kouče.

Gazdík, Hradečný a Velčovský proměněnými šestkami opět strhli vedení na stranu Krnova, bylo to 67:66. Ale místo pojištění náskoku nedali jednu šestku Velčovský, pak dvě Smička a tak soupeř utekl na 70:67. „Poslední koš s faulem dal hrající trenér Janovský, ale bohužel pro nás se mu nepodařilo proměnit i šestku a vyrovnat. Ubránili jsme útok, a měli poslední střelu, tu však Smička nedal,“ říkal zklamaně Kovařík a přidal i krátké hodnocení: „Za bojovnost jsme si snad zasloužili zvítězit, ale chyběla nám větší a širší lavička. Na to se však nemůžeme vymlouvat. Hráli ti, co přijeli a chtěli. Víc asi nemůžeme chtít. Opravdu škoda, že nemohl jet další rozehrávač, na jednoho hráče je to v této kategorii dost,“ uzavřel Jan Kovařík

TJ Gymnázium Hladnov - BK Krnov Muži 70:69 (18:20, 26:34, 51:48)

BK Krnov: Velčovský Jan 21b. (trojky: 0, TH: 5/8, fauly: 4), Janovský Václav 18b. (trojky: 2, TH: 4/6, fauly: 4), Smička Matěj 15b. (trojky: 0, TH: 3/5, fauly: 3), Hradečný Michael 8b. (trojky: 0, TH: 4/5, fauly: 0), Gazdík Jakub 5b. (trojky: 0, TH: 3/5, fauly: 2), Pavlík Michael 2b. (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Kopecký Štěpán 0b. (fauly: 2).

PAVEL HABRAM, JAN KOVAŘÍK