Krnovští basketbaloví junioři, kteří doposud ve skupině B2 dorostenecké ligy na domácí palubovce ještě neprohráli, pokračovali ve své soutěži dalšími dvěmi zápasy. Svou domáci neporazitelnost prodloužili, když ve víkendových zápasech přehráli Karvinou i NH Ostrava.

Souboj o první místo ve skupině

Především sobotní zápas s Karvinou byl přímým soubojem o vedení v tabulce a touto výhrou udělali hráči důležitý krok k prvenství ve skupině. Souboje s týmem Karviné v ligových soutěžích mají už od kategorie kadetů nádech „velkého derby“, které pozorně sledují nejen diváci, ale i funkcionáři obou oddílů.

O důležitosti zápasu svědčila i početná návštěva diváků v kostelecké hale TJ Lokomotivy Krnov, mezi kterými byli hodně slyšet i příznivci hostů. Ty přijelo podpořit i vedení klubu včetně trenérů mužů a mládeže. Oba týmy se představily v prakticky nejsilnějších sestavách i s hostujícími hráči z jiných oddílů, což dávalo větší možnosti trenérům k různým variantám hry.

Sehraná dvojka Krnov podržela i tentokrát

Zápas začali mnohem lépe karvinští hráči, kteří se spoléhali na lepší střelbu z dálky, zatímco Krnované zakončovali spíše z pod koše. Na bodech Krnova se podílela především sehraná dvojice Opršal s Cikánkem, které pak podpořil opavský křídelník Wojnar. Přesto po třetí trojce v úvodní čtvrtině vedli hosté o jediný bod.

Nápor domácího celku na začátku druhé desetiminutovky se odrazil i na výsledkové tabuli. Opršal s Wojnarem strhli vedení na 28:22 ve čtvrté minutě zápasu, ale pak si domácí hráči vybrali již tradiční hluché místo, kdy celé čtyři minuty nedali ani bod. Naopak hosté skórovali převážně z trestných hodů a opět obrátili skóre ve svůj prospěch.

Poslední minuta první půle naopak patřila dobře pracující sestavě Krnova, která body Cikánka, Gazdíka a trojkou Biskupa opět převážila misku vah na stranu týmu Krnova. Ovšem poslední slovo měli hráči Karviné, když po chybě domácí obrany skórovali v poslední vteřině poločasu. Jednobodové vedení nic neznamenalo a to si dobře uvědomovaly obě strany.

Trumf trenéra Kovaříka

Ještě ve dvacáté čtvrté minutě vedli hosté 44:43, ale pak další minuty jednoznačně patřily domácím hráčům. Cikánek, Gazdík a Opršal se dokázali prosadit přes poměrně dobře fungující obranu hostů a vedení 54:46 již bylo nadějné. Trumfové eso vytáhl domácí trenér Kovařík v podobě nasazení Hradečného, který trojkou a dvěma šestkami „podržel“ svůj tým v jedenácti bodovém vedení.

Velmi dobrý nástup měl Krnov i do poslední čtvrtiny, kdy Cikánek a další trojkou Biskup zvyšovali už na 70:55. To běžela třicátá pátá minuta zápasu a od té doby si domácí svůj náskok jen hlídali. Na výhru se sice hráči hodně nadřeli a nepředváděli nijak excelentní hru, ve které bylo spousta chyb a nepřesných zakončení (mrzí především špatná střelba šestek), ale souhru dvojice Opršal Cikánek nedokázali hosté zastavit, a tak odešli se svěšenými hlavami. Touto výhrou udělali basketbaloví junioři Krnova velmi důležitý krok k zisku prvního místa ve skupině.

BK Ekotempo Krnov - TJ Sokol Karviná 78:67 (19:20, 37:36, 63:52)

Krnov: Hubený, Opršal 15, Gross, Hradečný 7, Böhm, Wojnar 11, Cikánek 32, Volný, Biskup 8, Gazdík 5, Šnirch.
Fauly: Krnov 19, Karviná 23, trojky: Krnov 5, Karviná 3, TH: Krnov 26/11 42%, Karviná 20/11 55%

Proti Ostravě s oslabenou sestavou

V nedělním zápase proti týmu BK NH Ostrava chyběli v sestavě Krnova hráči Volný s Wojnarem a navíc po nepříjemném pádu si v sobotním zápase s pohnul se zády rozehrávač Opršal a musel být častěji střídán.

Hostující tým začal zápas velmi odvážně a v šesté minutě vedl 8:4, protože Krnované nemohli najít tu správnou střeleckou mušku. Jen nájezdy pod soupeřův koš znamenaly pro hosty nebezpečí, které hasili převážně fauly. Ovšem střelba šestek nebyla opět silnou zbraní domácích, a tak se hosté radovali z vedení 13:11 po první čtvrtině.

Po důrazné domluvě od trenéra začali domácí hrát mnohem více kolektivně a přihrávky šly rychle do rukou podkošových hráčů. Ukázkové akce směřovaly z rukou Opršala na pivota Gazdíka, který nebyl tak hlídán jako klíčový hráč Cikánek. A když hosté přesunuli obranu opět se dostal do hry Cikánek.

Rozhodla souhra Opršala s pivoty

Souhra rozehrávače Opršala s pivoty se ukázala klíčovým faktorem pro konečný výsledek zápasu. Domácí se totiž stále trápili se střelbou z pole a navíc měli přímo katastrofální střelbu šestek, kdy dali pouhých osmnáct z jednačtyřiceti pokusů. Naštěstí dobře fungovala zónová obrana, se kterou měl soupeř značné potíže. Ovšem za skvělou spolupráci s pivoty a překvapivé nahrávky pod koš si zaslouží tým pochvalu. Jen to jim pomohlo zdolat nepříjemně hrajícího protivníka.

BK Ekotempo Krnov - BK NH Ostrava 66:56 (11:13, 32:20, 51:39)

Krnov: Hubený 6, Opršal 13, Gross 4, Hradečný, Böhm, Cikánek 15, Biskup 2, Gazdík 25, Šnirch 1.
Fauly: Krnov 12, Ostrava 27, trojky: Krnov 0, Ostrava 5, TH: Krnov 41/18 44%, Ostrava 13/9 69%