Konečný verdikt ještě nepadl, která rozměrově nevyhovuje stanoveným regulím. „Vyrozumění klub ještě nedostal, ale už teď je jisté, že si tuto soutěž zahrajeme. Pokud nám nepovolí naši tělocvičnu, jsme ochotni se na svá utkání přesunout do nové haly na Janáčkově náměstí, kde hrají třeba florbalisté,“ komentoval člen výboru a trenér mládežnických týmů krnovského klubu Jan Kovařík.

Mezi druhou ligou a severomoravskou oblastí existuje kvalitativní rozdíl. Dá se proto očekávat, že hlavní kouč áčka Zdeněk Čarnecký bude chtít přivést posily. „V tuto chvíli se to řeší. Ve hře jsou tři mladíci z Opavy. Mohla by to pro ně být dobrá příležitost, jak se seznámit s dospělým basketbalem a nabrat potřebné zkušenosti,“ uvedl dále.

Největší opory mužstva, mezi něž se řadí Michal Čarnecký, Petr Strnisko nebo třeba Jan Blejchař, zůstávají. Krnov už také ví, na koho v naší druhé nejvyšší soutěži bude pravidelně narážet. Před nedávnem bylo zveřejněno rozlosování. Krnovští se nevyhnou například výjezdům do Brna.

„Odtamtud jsou celkem tři týmy. Poměrně daleko je ještě Žďár nad Sázavou. Jinak se to ale dá. Hraje tam spousta klubů z našeho regionu. Jde třeba o Havířov, Šumperk, Karvinou, Hladnov nebo VŠB Ostrava. Relativně blízko je také Valašské Meziříčí nebo Lipník nad Bečvou,“ doplnil Jan Kovařík a vzápětí ještě dodal:

„Do začátku soutěže je ještě čas. Momentálně se v klubu nic neděje. Hráči užívají dovolené. Trénovat se začne během srpna. První zápas druhé ligy sehrajeme během 7. října.“

S uplynulou sezonou v Krnově vládne spokojenost, a to nejen díky postupu místního áčka. „Junioři obsadili třetí místo, patnáctka vyhrála obě své soutěže. Problém máme v mladších kategoriích, přípravkách. Tam se nám výsledkově příliš nedařilo,“ uzavřel Jan Kovařík.