„Po přestupu z kategorie juniorů, kde patřil mezi světovou elitu, soutěžil Tomáš mezi muži. Ten přechod zvládl suverénně, zase potvrdil svůj talent," usmíval se trenér a šéf krnovského oddílu silového trojboje Václav Stuchlík.

Juříček se představil ve váhové kategorii do sedmdesáti čtyř kilogramů a dokráčel si s přehledem pro další mistrovský titul. Ve dřepu se mu povedlo zvládnout činku o hmotnosti 212,5 kila, v benchpressu předvedl 155,5 kilogramu a v mrtvém tahu 242,5 kg. Celková váha tak činila 610,5 kg a to byl zároveň i nový český rekord. V absolutním pořadí napříč všemi hmotnostními kategoriemi skončil po přepočtu na body podle Wilkse na páté pozici.

„O Tomášově výkonnosti svědčí i fakt, že závodník, který skončil za ním na druhém místě, zaostal o celých šedesát kilogramů," těšilo Václava Stuchlíka.

Tomáš Juříček nejen sám závodí, ale zároveň ve svém domovském oddílu Lokomotiva Krnov připravuje juniory, kteří budou zanedlouho startovat na mistrovství republiky své věkové kategorie.

„Tam máme taky solidní šance na přední umístění. Tomáš svými výkony a výsledky všechny ostatní závodníky výborně motivuje. Snažíme se s přispěním města připravit našim závodníkům co nejlepší podmínky. A díky tomu se řadíme mezi nejúspěšnější oddíly v republice," uvedl na závěr Stuchlík.