Krnovský tenista se prezentoval ve vynikajícím světle a v každém kole turnaje dokázal porazit hráče, kteří jsou na celostátním žebříčku na vyšších příčkách, než je on sám.

V prvním kole se Zatloukal střetl s třetím nasazeným hráčem turnaje, což byl Marek Nerušil z TC Realsport Nymburk. Po vyrovnaném začátku, kdy si hráči navzájem drželi podání, nastal zvrat v sedmém gemu. „V něm Vojta prorazil soupeřovo podání světovým forhendovým prohozem. Od té chvíle se stal pánem na kurtu," usmíval se tenistův otec Zdeněk Zatloukal. Vojtěch dokázal zvítězit 6:3, 6:1.

Ve druhém kole měl proti Vojtěchu Zatloukalovi nastoupit domácí Michal Vaněk. Ale když viděl, co Krnovák udělal s nasazenou trojkou, utkání vzdal.

V semifinále se Zatloukal utkal s prvním nasazeným hráčem Davidem Minxem z klubu LTC Houšťka. „Soupeř nastoupil velice sebevědomě s tím, že s Vojtou nemá co hrát. Zpočátku to tak opravdu vypadalo. Vojta byl nervózní a brzy prohrával 0:2," komentoval výkon svého syna v začátku utkání Zdeněk Zatloukal, ale hned pokračoval: „Potom se ale vzpamatoval a hrál vyrovnanou partii s lepšími koncovkami. Dotáhl první set po obrovské bitvě do vítězného konce a stavu 6:3."

Soupeř znejistěl a začal hodně míčů kazit. Toho tenista z Krnova využil a dostal se do vedení 5:1. Dokonce dovedl utkání i k prvnímu mečbolu, jenže jej neproměnil. „Potom se jakoby přestal koncentrovat a soupeř se vrátil do zápasu, soupeř vyrovnal na 5:5," popisoval dramatické momenty otec.

Zatloukalovi se pak povedlo sebrat protivníkovi podání a za stavu 6:5 podával na vítězství. Souboj ukončil stylově esem a byl ve finále. „Byl to obrovský úspěch porazit turnajovou jedničku, měl tak otevřenou cestu k vítězství," radoval se Zdeněk Zatloukal.

Finálový duel postavil krnovskému hráči do cesty domácího tenistu Tesly Hloubětín Jiřího Mamicu. „Je to bývalý hráč pražské divize, zkušený harcovník s profesorskou hrou," uznával kvality finálového protivníka Vojtěchův otec. V semifinále Mamica snadno přehrál tenisovou naději TK Neridé Michala Jetele dvakrát 6:1.

Vojtěch Zatloukal si však svůj úspěch nechtěl nechat vzít. V bojovném utkání plném výměn se krnovskému tenistovi v přerovských službách podařilo zkušeného matadora Jiřího Mamicu porazit ve dvou setech 6:3 a 6:4. Stal se tak vítězem prvního turnaje roku 2014.

Při cestě za prvenstvím navíc dokázal porazit tři hráče z vyšších pater celostátního žebříčku, připsal si tak šedesát bodů do hodnocení. „Vojta ukázal výborný tenis. Doufám, že se mu tak povede i na dalších turnajích a taky při letošní maturitě, která ho čeká na krnovském osmiletém gymnáziu," usmíval se Zdeněk Zatloukal.