V republikových žebříčcích je mezi absolutní špičkou. Je členem obou národních reprezentací. V softech pojede na mistrovství Evropy do Itálie, ovšem jednoznačně největší zážitek jej čeká od 1. června v německém Frankfurtu. Po boku ostříleného Karla Sedláčka se zúčastní mistrovství světa družstev World Cup of Darts (WCoD).

„Na turnaji se potká s největšími esy světových šipek, která jsme zvyklí vídat na televizních obrazovkách. Jména jako Michael van Gerwen, Raymond van Barneveld, Gary Anderson nebo Phil Taylor znají i lidé, kteří sledují šipky jen sporadicky.

Franta s Karlem vystoupí na pódium PDC před pět tisíc fanoušků, kde se utkají v turnaji dvaatřiceti světových zemí. Turnaj přenáší televize do většiny evropských států včetně té naši," přibližuje WCoD kapitán krnovského steelového týmu Jiří Vlček.

Ten sleduje kariéru třiadvacetiletého šipkaře od jeho počátků. „Franta je talentovaný hráč, který však na sobě usilovně pracuje několik hodin denně a v současnosti zaslouženě sbírá plody své tvrdé práce. Věřím, že neustrne na místě, má stále možnost a touhu se zlepšovat.

Jde za svým cílem. Prokazuje klidnou hlavu pro hru a srdce na správném místě, nestal se z něj namachrovaný borec, což se občas úspěšným sportovcům stává," upozorňuje Vlček. Kapitán týmu Steel Krnov věří, že si jej v Německu mohou všimnout lovci talentů, kteří by mu mohli pomoci k profesionální smlouvě.

„Ono se to nezdá, ale hrát šipky na jeho úrovni dnes stojí dost peněz, platíte si cesty, startovné, ubytování. Už dnes je František zajímavým marketingovým produktem, jezdí na největší tuzemské i zahraniční turnaje, hrál už v Anglii či Chorvatsku, letos přibude Německo a Itálie a to vše v relativně mladém věku," uzavřel Jiří Vlček.