V sobotu se v Bohumíně v areálu klubovny a posilovny oddílu silového trojboje TJ Viktorie Bohumín konalo 3. Mistrovství Severní Moravy v silovém trojboji mužů a žen RAW. Soutěže se zúčastnilo jednačtyřicet trojbojařů, aby změřili své síly v klasickém silovém trojboji bez podpůrného vybavení.

Nejpočetněji byla obsazena kategorie mužů do osmdesáti tří kilogramů, a v ní nesměl chybět ani elitní master (veterán), mistr světa v benčpresu, krnovský silák Rémy Krayzel.

„Soutěže se účastním, protože chci změřit síly s mladými," řekl s úsměvem Rémy Krayzel a pokračoval: „Teď vážně. Opět je přede mnou soutěžní sezona, a tak jsem si tady chtěl vyzkoušet, jak jsem na tom technicky, silově a hlavně zdravotně. Je to můj ověřovací trénink."

Krnovský silový trojbojař pro první soutěž v sezoně zvolil „lehčí" váhy. Soutěžil s rezervou a vynechal pokus na dřep. Sudími mu nebyl uznán platný třetí pokus v mrtvém tahu 220 kilogramů poměrem 2:1. Krayzel však ani tak nenechal nikoho na pochybách a s obrovským náskokem suverénně zvítězil, stal se mistrem severní Moravy. Dokonce mu nechybělo mnoho bodů, aby se stal i vítězem celkovým napříč kategoriemi. Tak skončil v celkové klasifikaci třetí.

Mistr Severní Moravy 2016 Rémy Krayzel lehce vzepřel 185 kilo ve dřepu, 167,5 kilogramu v benčpresu a 215 kilogramů v mrtvém tahu. Celkově navzpíral neuvěřitelných 567,5 kila při své tělesné hmotnosti 82,7 kilogramů. Jeho soupeř, který skončil na druhém místě, nazvedal „jen" 515 kilogramů, tedy o 52,5 kila méně oproti silákovi z Krnova.

„Výsledek závodu je, že to sice tu a tam někde pobolívá, že to není zdravotně zcela v pořádku, ale doufám, že se to dá do pořádku," pokyvoval hlavou Rémy Krayzel a pokračoval: „Jsem s výsledkem spokojený. Chci si zasoutěžit, proto se hodlám zúčastnit co nejvíce mistrovských i pohárových soutěží v republice.

Nejpodstatnější ale budou mistrovství republiky masters v trojboji, v benčpresu, a to jak RAW i Equipment, tedy bez dresů i s nimi."

Motivace na tuto sezonu zkušenému silovému trojbojaři rozhodně nechybí. „Vrcholem sezony bude účast na všech nadnárodních soutěžích konaných zde v republice. Budu stupňovat svou přípravu směrem k mistrovství Evropy a také mistrovství světa, které se mají konat v Plzni a v Praze," říkal silák, který je nejen republikovou, ale i světovou raritou, závěrem ještě dodal:

„Musím ještě poděkovat mému podpůrnému týmu, kamarádům Jaroslavu Pospíšilovi a Milanu Gregušovi, kteří se o mě postarali a vytvářeli vynikající atmosféru a pohodu."