Krnovský tým se díky dvěma vítězstvím a jedné remíze na posledním turnaji posunul na konečnou šestou pozici. Tento ročník byl hodně vyrovnaný a o medailových pozicích rozhodl poslední turnaj. Největší sledovanost měla utkání již zmíněné Slávie a jejího největšího rivala ostravského FC Globtec, který před posledním turnajem měl stejný počet bodů jako první tým.

Předvedli se nováčci soutěže

Oba týmy sehrály výborný poslední turnaj a získaly po sedmi bodech, ale jelikož díky vzájemným zápasům byla na tom Slávie lépe, radovala se z celkového prvenství. Pro Globtec to byla nejlepší sezona v této soutěži a hráči druhé místo patřičně oslavili. Třetí příčka právem patří nejúspěšnějšímu nováčkovi a to hukvaldskému týmu Růžových Tlapiček. Hráči jeho týmu podávali velmi stabilní výkony a zaslouženě vybojovali bronz.

Čtvrtou příčku obsadil Top Dogs Bonver, jako nejlepší novojičínský tým a ještě v posledním turnaji měl ve svých rukou stejné umístění jako v předešlé sezoně, kdy jako nováčci obsadili třetí příčku. Velice dobře se uvedl další nováček Shooters Bolatice, kteří také v posledním turnaji bojovali o pohár za bronzové umístění.

Krnovský Rinke opět mezi nejlepšími

Hned v jejich závěsu skončilo krnovské družstvo Fugy, v jehož středu mají loňského nejlepší hráče Jakuba Rinkeho, který ani letos svými výkony nezklamal a potvrdil, že mu cena byla udělena právem. I v letošním ročníku bude po vyhodnocení anket jistě patřit k nejlepším.

Lepší polovinu tabulky uzavírají jedny z nezkušenějších týmů, kterými jsou ostravské VZS a Rapid Frýdek Místek. V bojích o záchranu, které vyvrcholily rovněž až v posledním turnaji a pořadí se měnilo po každém odehraném utkání, nezvládlo ostravské Atletico Tequila, které se celou sezonu trápilo jak díky zraněním, tak malým futsalovým štěstíčkem a bohužel jako jeden z dlouholetých účastníků krajského přeboru soutěž opouští.

Podobně na tom byl i novojičínský Dreadlock, kterému také chyběla patřičná dávka štěstí a musí myslet na návrat do okresního přeboru Novojičínska, ze kterého loni suverénně postoupil.

Jasný sestup postihl celky Čepo Pustkovec a Toro Fifejdy Ostrava, kteří uzavírali tabulku soutěže ročníku 2009/2010. Díky výsledkům z desátého turnaje si zajistili účast v soutěži pro nový ročník novojičínský zkušený tým Twins 94, Sakrovec Stará Ves, Roub Vítkovice a Dravci Dolní Benešov.

Konečná tabulka:

1. Slávie OU Ostrava 64
2. Globtec Ostrava 64
3. R.T. Hukvaldy 55
4. Tog Dogs Nový Jičín 54
5. Bolatice 53
6. Fugy Krnov 51
7. VZS Ostrava 48
8. Rapid Frýdek Místek 42
9. Dolní Benešov 42
10. Sakrovec Stará Ves 39
11. Roub Vítkovice 39
12. Twins Nový Jičín 39
13. Tequila Ostrava 36
14. Dreadlock Nový Jičín 34
15. Toro Fifejdy 19
16. Čepo Pustkovec 9