Populární Krnovskou stuhu výrazně ovlivnilo deštivé počasí. Organizační tým nechtěl riskovat bezpečnost startujících a předem avizovaný víkendový program se nakonec smrskl na jediný den. „Měli jsme program rozdělený na dva dny, ale v sobotu se vůbec neskákalo. V neděli jsme odskákali šest kol z plánovaných sedmi,“ vysvětlil pořadatel Ladislav Horák. „Můžeme říct, že program soutěže jsme vzhledem k podmínkám zvládli skvěle,“ dodal.

Otevřený parašutistický závod v seskoku na přesnost opanovali reprezentanti ze Spojených arabských emirátů. V konkurenci bezmála čtyř desítek soupeřů zvítězil s odchylkou doskoku pouhých šesti centimetrů Jousuf Hajdar. S minimální ztrátou obsadili zbylé medailové příčky jeho reprezentační kolegové. Jak vysvětlil Ladislav Horák, úspěch arabských skokanů není žádným překvapením. „Sportovní výkonnost arabské státní reprezentace je na podstatně vyšší úrovni než náš běžný parašutista,“ pokračoval.

Svěřenci bývalého kouče Dukly Jiřího Blašky byli v České republice na přípravném kempu. Arabský paratým dominoval také v soutěži družstev s výslednou odchylkou 38 centimetrů. Se ztrátou dvaceti čísel na suverénní Araby se na bronzové příčce umístil olomoucký výběr. „Nebyli jsme překvapení. Prakticky se jednalo o arabskou reprezentaci s více než tisícovkou seskoků,“ chválil Horák netradiční hosty Krnovské stuhy. „Jsou to profesionálové a špička, tak jako u nás například Dukla Prostějov. Nepředpokládali jsme, že to může dopadnout jinak,“ doplnil.

V první desítce závodu jednotlivců se jména arabských závodníků objevila hned sedmkrát. Jejich nadvládě úspěšně vzdoroval pátý Vladislav Říha z Olomouce, šestá Šárka Blašková a konečně osmý Pavel Sedláček. „Byli jsme důstojnými soupeři,“ dodal Horák.

Na krnovském letišti bojovali také domácí skokani. Zdeněk Chylík a Jiří Pospíšil obsadili v kategorii dvoučlenných družstev střední patra startovního pole. Populární parašutistická soutěž Krnovská stuha byla zároveň posledním dějstvím celosezonního Moravského poháru. Z titulu mistra Moravy se nakonec radoval Vladislav Říha. Reprezentant olomouckého paratýmu potvrdil svůj triumf prvním místem a těsným náskokem dvou centimetrů na Šárku Blaškovou.

Výsledky Krnovská stuha OPEN
Přesnost přistání družstva: 1. UAE 1 (odchylka 38 cm), 2. UAE 3 (57 cm), 3. PK Olomouc (58 cm).
Přesnost přistání jednotlivce: 1. Jousuf Hajdar (6 cm), 2. Mohamed Obaid (8 cm), 3. Ahmad Matar (9 cm).
Výsledky Krnovská stuha
Přesnost přistání družstva: 1 místo PK Olomouc 1 (58 cm), 2. Dukla 1 (117 cm), 3. PK Hranice (172 cm).
Přesnost přistání jednotlivce: 1. Vladislav Říha (13 cm), 2. Šárka Blašková (15 cm), 3. Pavel Sedláček (16 cm).
Výsledky Moravský pohár
Přesnost přistání družstev: 1 místo PK Olomouc 1, 2. PK Hranice, 3. PK Ostrava.
Přesnost přistání jednotlivce: 1. Vladislav Říha (PK Olomouc), 2. Roman Fousek (PK Hranice), 3. Pavel Sedláček (PK Olomouc).