Po dvou letech bez této tradiční soutěže z důvodu nevyhovujícího bowlingového centra se obnoveného 8. ročníku této velmi populární okresní soutěže tříčlenných družstev zúčastnilo 20 mužstev a do boje zasáhlo přesně 126 hráčů a hráček všech věkových skupin.

Nejstarším hráčem byl pan Břetislav Stibůrek, který již dávno přesáhl hranici 70 let. Do soutěže zasáhlo také 27 žen, jejichž souboje s muži byly často díky handicapu 8 bodů velice napínavé a často rozhodovaly jednotlivá utkání. Velké zlepšení mezi v podzimní části soutěže zaznamenal čistě ženský tým Berušek, díky kterému se stal druhým nejúspěšnějším týmem podzimní části.

V jarní části soutěže se Beruškám ještě tolik nevedlo, ale i přesto je jejich konečné 11. místo úspěch a velké zlepšení z hlediska výsledků minulých sezón a příslib do sezón následujících.

Po odehrání všech 380 utkání této celoroční soutěže se vítězem KBL 2011 stal tým Koulometů (Martin Koraba, Marek Veselý, Jiří Procházka, Bedřich Pluhař, Jiří Kelichhaus, Vlastimil Kotrla, Marián Janalík, Kateřina Zifčáková), který byl již před sezónou pasován na největšího favorita soutěže a svou suverenitu dokazoval tento tým po celou sezónu.

V jarní části zaznamenal jen jedinou prohru a vytvořil si velice slušný náskok na ostatní soupeře. V podzimní části i díky zranění některých hráčů již tak suverénní nebyl, ale i přesto se ze čtyřmi porážkami stal nejúspěšnějším týmem podzimu a s konečným náskokem 14 bodů před „zbytkem světa“ jasně zvítězil.

Po velmi napínavých utkáních nakonec vybojoval, zejména díky zlepšeným výkonům na konci sezóny, druhé místo tým Pneuservisu TKT (Marek Koraba, Lubomír Koraba st., Martin Vágner, Petr Vaněk, Lubomír Koraba ml., Vít Stružka, Markéta Veselá). O Pouhé dva body v konečné tabulce předstihl tým Strojvůdců (Karel Burian, Václav Blažek, Jan Lakomý, Jaromír Lakomý, Leopold Dehner, Vladimír Dehner, Viktor Vranka, Stanislav Grečnar), který tak skončil na 3. místě.

Nejmenší rozdíl byl však nakonec mezi 3. týmem Strojvůdců a bramborovými Uličníky. Je téměř neuvěřitelné, že o 3. místě rozhodl rozdíl necelého jednoho hodu, tedy přesně 9 shozených kuželek.

Také mezi jednotlivci se velmi výrazně prosadili hráči vítězného družstva. Nejlepším hráčem sezóny 2011 se stal Bedřich Pluhař před Martinem Korabou. Ovládnutí celého stupně vítězů hráči vítězného družstva překazil pouze Jan Lakomý z týmů Strojvůdců, který porazil 4. v pořadí Jiřího Procházku opět z týmu Koulometů.

V souboji o nejlepší ženu bojovali až do posledního zápasu Jana Uličková z týmu Uličníků a Jana Mirtová z Berušek. První místo nakonec těsně uhájila Jana Uličková. Jana Mirtová však nemusí smutnit, jelikož předvedla nejvyšší nához mezi ženami, a to 224 bodů. Stupně vítězů mezi ženami doplnila na 3. místě stabilně hrající Hana Pethsová z týmů Delfínů.

Nejvyšším náhozem ze všech hráčů se může v letošní sezoně chlubit Tomáš Juroška z týmu Klubu Sráčů, kterému se podařilo nakoulet krásných 242 bodů, což je zároveň nový rekord novodobé historie KBL. Slavnostní vyhlášení výsledku za sezónu 2011 se uskuteční v rámci Bowlingového plesu, který bude 14. ledna ve společenském sále KOS Krnov. Všichni hráči a jejich známí jsou srdečně zváni.

Také pořadatelé soutěže upozorňují stávající týmy na včasné podání přihlášek do ročníku 2012 a srdečně zvou mezi sebe nová družstva, která si zatím hrají bowling jen pro zábavu a chtěli by zažít také napětí při sportovním klání. Přihlášky mohou noví zájemci zasílat na e-mail: m.koraba@seznam.cz.

„Tato sezóna byla velice náročná na tvorbu rozpisu, protože sestavit rozpis pro 20 družstev a dle jejich požadavků, není úplně jednoduché, ale vše se zvládlo a mezi hráči panovala na konci soutěže celková spokojenost s průběhem celé sezóny. Musím také poděkovat majiteli bowlingové centra panu Naumovskému za vstřícnost a toleranci k této soutěži a hlavně mé pravé ruce, panu Vojtu Kročilovi za výraznou pomoc v celém ročníku“, zhodnotil ročník 2011 ředitel soutěže Marek Koraba.

-mk-