Tento mladý tým se pohybuje uprostřed tabulky. Děvčata již nějakou dobu pilují systém hry, který začaly praktikovat už v letní přípravě, a konečně začíná přinášet ovoce.

Děvčata z Frýdku - Místku jsou sice vyšší, zato herní projev mají slabší. Patří k těm typům družstev, které umí potrápit či porazit soupeře, pokud si nechá vnutit jejich styl hry. Zkoušela to i na domácí, ale neuspěla. Krnovanky plné nadšení z předchozích výher vlétly na soupeřky z Beskyd jako drakyně. Nažhavené hráčky sice udělaly pár zbytečných chyb, přesto dominovaly v celém prvním zápase a hladce získaly výhru 3:0.

Žádný zázrak pro soupeřky se nekonal a po 56 minutách bylo hotovo. Diváci mohli vidět kombinační volejbal našich sice nevysokých, zato však šikovných a nadšených hráček.

Nevýrazný úvod v druhém utkání

V druhém zápase krnovské dívky trochu zakolísaly. Hlavně smečařkám se příliš nedařilo a zápas se tahal bod po bodu. Chvílemi vedl soupeř, chvíli domácí. Nakonec však děvčata popadla druhý dech a vyhrála první set. Další dvě sady už soupeřky k ničemu nepustila a pohlídala si jednoznačné vítězství 3:0.

Velmi výrazně se v zápase prosazovala kapitánka Markéta Čandasová svým razantním útokem. Především v utrápeném prvním setu druhého zápasu svým smečovaným podáním zatlačila soupeřky dál od sítě.

„Skvělý výkon předvedla nahrávačka Andrea Kurečková a dobře se předvedly také smečařky Magdalena Šujanová a Michaela Kubišová. Z blokařek je třeba vyzdvihnout zodpovědný výkon Michaely Poledníkové. Ostatní hráčky rovněž předváděly pěkné výkony a všem patří veliká pochvala. Je vidět, že pracují na své hře zodpovědně. Zlepšily se ve všech herních činnostech a trenérům dělají radost,“ řekl po zápase trenér juniorů Martin Kopeček.

TJ Krnov – TJ Sokol Frýdek – Místek (KP juniorek) 3:0 a 3:0

Sestava Krnova:
Markéta Čandasová, Michaela Kubišová, Kateřina Chmelařová, Monika Balnerová, Daniela Mařádková, Magdalena Šujanová, Andrea Kurečková, Simona Šípková, Michaela Poledníková, Nikola Procházková, Táňa Opavská.
Trenér: Ivo Navrátil.