S blížícím se závěrem druhé ligy žen nachází krnovské florbalistky svou sílu. Orca v předposledním dvojkole posbírala plných šest bodů. Povinné vítězství 3:1 nad beznadějně poslední Kopřivnicí není žádným překvapením, výsledek divoké přestřelky s Orlovou 8:5 už ale samozřejmostí nebyl. „Rozhodně je to zasloužený úspěch,“ říkal kouč Mikuláš Peths, který na trenérské lavičce vystřídal absentujícího Milana Fajkuse.

„Moc se nám nepovedla první třetina v zápase s Kopřivnicí. Pozměnili jsme sestavu a pak už se náš herní projev v průběhu celého turnaje jen zlepšoval. Takže nakonec jsem byl spokojený,“ doplnil.

Krnovská děvčata se díky skalpu Orlové přiblížila ke třetímu místu v krajské tabulce. Oba celky od sebe dělí pouze tři body. „S odehraným víkendem jsme naprosto spokojení. S výjimkou už zmiňované první třetiny podaly holky velmi dobrý výkon a zaslouženě si odvezly šest bodů za dvě vítězství,“ pochvaloval si Peths. „V závěrečném kole ale máme velmi těžký los. Přesto se pokusíme kýžené body získat. I když by se nám to nepodařilo, myslím, že můžeme být s celkovým čtvrtým místem spokojení“ pokračoval.

Krnovský trenér připomněl, že Orca disponuje nesmírně mladým týmem. V dresu nováčka druhé ligy často nastupují i florbalistky z juniorského družstva, mimo jiné Marta Hučínová, která se v neděli blýskla hattrickem. „Kopřivnice vstupovala rovněž do soutěže jako nováček a přesto je za námi patnáct bodů,“ dodal.

Doslova povinná výhra nad zcela posledním týmem soutěže se však nerodila lehce. Krnovanky jako by zapomněly na kombinaci a zbytečně ztrácely míček. To se změnilo až v závěrečné třetině po gólech kapitánky Petřekové a Šindelkové, která Orcu uklidnila brankou dvě minuty před koncem zápasu.

„Vůbec se nám nepovedl vstup do utkání. Kazili jsme přihrávky, měli špatný pohyb a hráli příliš individuálně,“ litoval Peths. „Ale v průběhu zápasu se nám podařilo naši hru zlepšit a nakonec jsme dosáhli tří bodů. V ty asi tajně doufal každý, nicméně snadné to nebylo,“ dodal.

Nepovedený úvod zaznamenala krnovská děvčata i v utkání s Orlovou, byť měla v průběhu celého zápasu výrazně navrch. Po první přestávce pak Pethsovy svěřenkyně přidaly i góly. Orce výrazně pomohlo zapojení Theuerové a Bořucké, které spolu s Hučínovou nastřílely dohromady šest branek. „Soupeře jsme kombinačně zcela přehráli,“ pochvaloval si krnovský kouč.

Orlová doplatila na nekompletní kádr: při absenci dvou opor měla k dispozici pouze sedm hráček. „Orlovou se nám podařilo dostat pod tlak a vypracovali jsme si celou řadu šancí, z nichž jsme mnohé proměnili. Nebýt zranění Michaely Tořové v brance, rozdíl ve skóre by byl ještě vyšší,“ zakončil Mikuláš Peths.

Letošní sezona druholigové soutěže žen spěje do svého konce. V závěrečném kole se krnovské florbalistky utkají s Vítkovicemi a vedoucím Šumperkem. Oba soupeřijsou s ohledem na postavení v tabulce zcela jasnými favority. Stále reálný posun na kýžené třetí místo v krajské tabulce by byl proto velkým úspěchem.

FBC Orca Krnov - Vikings kopřivnice 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
FBC Orca Krnov - FBK Eagles Orlová 8:5 (1:2, 4:2, 3:1)
FBC Orca Krnov:
Tořová - Bořucká, Hučínová - Veličková, Denisa Krejčiříková, Theuerová, Petřeková, Veronika Koprnová - Šindelková, Ivona Krejčiříková, Obadalová, Rychtová. Trenér: Mikuláš Peths.