Už druhou sezonu kroutí v SK P.E.M.A. Denisa-Anna Janková, k ní se letos přidala dvojčata Alžběta a Tereza Nykodymovy společně s Michaelou Schindlerovou. Jako poslední zamířila do Opavy brankářka Alexandra Sztefková, která svůj celek v play off výrazně podržela.

Závěrečné vyřazovací boje se odehrávaly o víkendu v opavské sportovní hale v Mařádkově ulici a sjelo se zde nejlepších osm celků z České republiky. Kromě domácího týmu se v Opavě představily Vítkovice, Hroznová Lhota, Aligators Šitbořice Těšany a samozřejmě čtveřice pražských družstev Tatran Střešovice, SSK Future, Chodov a Bohemians.

Opavanky jako vítěz své divize narazily v sobotním čtvrtfinále, které se hrálo na dva duely, na Hroznovou Lhotu. Celek ze Slovácka nepříjemně kousal a domácí florbalistky si zajistily postup do semifinále až po boji a vítězstvích 4:2 a 3:2. O postup do finále se P.E.M.A. utkala v neděli s jedním z pražských velikánů, týmem Bohemians.

Semifinále už rozhodoval jen jeden zápas. Opava v podstatě celé utkání vedla a protivník jen dotahoval. P.E.M.A. se dostala do finále po vítězství 6:3. Ani druhý z pražských celků, který se dostal přes čtvrtfinále, Future si však finále nezahrál. Sebejisté Pražanky sestřelily Aligátory z Šitbořic Těšan a utkaly se s SK P.E.M.A. o dorostenecký titul.

Opava měla dobrý nástup a brzy vedla, ale Jihomoravanky skóre otočily. Opava se dlouho nemohla sebrat, ale ve třetí třetině nastal obrat. Ze stavu 1:2 se P.E.M.A. dostala až do vedení 5:2, ale závěr byl ještě dramatický. Protivník neproměnil trestné střílení, když Sztefkovou zachránila tyč, ale i tak se dostal až na rozdíl jedné branky, 5:4. Poslední půlminutu si však už P.E.M.A. zápas pohlídala a mohla se radovat s největšího úspěchu v historii.

P.E.M.A. Opava je mistrem republiky v kategorii dorostenek. V jejich barvách se mohla po zásluze radovat i pětka hráček z Krnova.

Přemysl Novák (trenér Opavy): Jsem na holky strašně hrdý. Věděli jsme, že máme dobrý tým, ale neznali jsme soupeře, takže jsme v podstatě nevěděli, co od toho čekat. Domácí prostředí nezklamalo, byla plná hala a holky to nakonec dokázaly. Vůbec jsme nevěděli, jestli budeme mít Krnovačky k dispozici i v neděli. Tři měly jet na školní exkurzi do Prahy. Tak jsme to s kolegou Pavlem Válkem museli vyjednat u rodičů i učitelů. Nakonec se to povedlo a my máme titul. Tím bych chtěl jak rodičům, tak kantorům moc poděkovat za vstřícnost.

Čtvrtfinále: SK P.E.M.A. BCC Opava – ŠSK ZŠ Hroznová Lhota 4:2 a 3:2, FbC Aligators Šitbořice Těšany – Tatran Střešovice 2:1 a 2:1, FbŠ Bohemians – TJ JM Chodov 3:2 a 3:0, ELITE PRAHA team FUTURE DDM P6 – 1. SC WOOW Vítkovice 7:0 a 1:4

Semifinále: SK P.E.M.A. BCC Opava – FbŠ Bohemians 6:3, ELITE PRAHA team FUTURE DDM P6 – FbC Aligators Šitbořice Těšany 3:7

o 3. místo: FbŠ Bohemians – ELITE PRAHA team FUTURE DDM P6 1:7

Finále: SK P.E.M.A. BCC Opava – FbC Aligators Šitbořice Těšany 5:4

Opava: Sztefková, Ignácová – Ciosová, Bérešová, Janková, Schindlerová, A. Nykodymová – Antalová, Režnarová, Káčová, Kahánková, Wolfová, T. Nykodymová, Waignerová, Mikešová. Trenéři: Přemysl Novák, Pavel Válek.