Krnovský basketbal slaví další úspěch. Postaraly se o něj mladší dorostenky Lokomotivy. Krnovské basketbalistky ročníků narození 1995-98 vybojovaly v Ostravě postup do ligy mladších dorostenek.

Celek krnovské Lokomotivy odjel ve složení Melcrová, Thiebergerová, Jančárová, Glacová, Dančiová, Jouzová, Strakošová, Koudelková, Krejčí, Vávrová a Dudová. Tuto sestavu nečekali zrovna jednoduší soupeři. Kvalifikační turnaj se hrál systémem každý s každým a Krnov se postupně střetl s družstvem SBŠ Pardubice, SBŠ Ostrava B a béčkem brněnského Valosunu.

Krnovanky smetly Pardubice

Krnovská děvčata se pustila do svého protivníka z Pardubic s vervou. Hned od úvodních minut vyrukovala na soupeřky svou agresivní celoplošnou obranou. Než se Východočešky rozkoukaly, už vysoko prohrávaly. Lokomotiva rozdrtila Pardubice 82:43. „Naše holky od začátku až do konce soupeře ve všem převyšovaly. Do utkání se zapojily všechny hráčky a každá z nich se podílela na výborném výsledku,“ komentovala první vystoupení trenérka Krnova Jana Hradilová.

Proti Ostravě bojovný výkon nestačil

Protivníka z Ostravy Krnovanky dosud nikdy neporazily, teď se chtěly pokusit reputaci napravit. „Opět jsme začaly vytaženou obranou, ale bohužel jsme měly velké problémy s rychlým přechodem ostravských hráček do útoku, který jim umožňoval jednoduše skórovat,“ vypíchla hlavní problém Krnovských Hradilová. I přes nepříznivý vývoj zápasu, kdy místy Lokomotiva prohrávala o deset i dvanáct bodů, se krnovská děvčata nevzdávala a bojovala. Několikrát stáhla průběžný stav na minimální rozdíl.

Bohužel ve třetí čtvrtině se zranila jedna z klíčových hráček, Marie Dančiová, která už pak do utkání nezasáhla. Jenomže basketbalistky z Krnova se semkly a snažily se duel otočit. To se sice nakonec nepodařilo, Krnov prohrál 63:67, ale předvedl velice bojovný výkon. „Holky odcházely do šatny vyčerpané a zklamané, ale rozhodně se v tomto utkání neměly za co stydět,“ chválila své svěřenkyně trenérka.

Neděle pak měla rozhodnout o postupujících z prvního a z druhého místa. Soupeřem krnovských děvčat bylo Brno. To v úvodním utkání porazilo Ostravu o šest bodů. „V případě naší porážky bychom vypadly z dalších bojů o dorosteneckou ligu,“ objasnila úskalí duelu Jana Hradilová.

Po nervózním úvodu postup do ligy

Úvodní minuty byly z obou stran hodně nervózní. Do poločasu si však Krnovanky mírnou převahu. Zlom v utkání přinesla třetí čtvrtina. „Naše děvčata získávala míče výbornou obranou a hlavně se jim dařilo jednoduše a rychle skórovat,“ uvedla příčinu krnovského úspěchu šéfka střídačky. Do utkání zasáhlo znovu všech jedenáct hráček. Krnovanky zvítězily o sedm bodů 56:49. Tím vybojovaly první postupové místo a mohly se radovat s vynikajícího zakončení letošní sezony.

Svou bojovností, touhou po vítězství i basketbalovým projevem předčila děvčata snad všechny týmy. Všechna si zaslouží velkou pochvalu za předvedené výkony na turnaji. Naše kolektivní pojetí basketbalu ocenili dokonce i trenéři soupeřů,“ radovala se z úspěchu svého celku trenérka Hradilová a dodala: „Musíme poděkovat také rodičům hráček za to, že nám vytvořili domácí atmosféru a celou dobu nás podporovali.“

Výsledky: Krnov – SBŠ Pardubice 82:43, Krnov – SBŠ Ostrava B 63:67, Krnov – Valosun Brno B 56:49.

Body: Vávrová 42, Dančiová 34, Dudová 33, Glacová 25, Strakošová 17, Melcrová 16, Krejčí 15, Thiebergerová 12, Jančárová 4, Koudelková 4, trenérka Jana Hradilová (hab)