Úvodní minuty patřily domácím hráčkám, které nastoupily do zápasu s velkou chutí a v sedmé minutě první čtvrtiny byl stav 16:7. Pak se do hry dostala i naše děvčata, která svým aktivním pohybem přinutila soupeřky často faulovat, z čehož těžily Krnovanky proměněnými trestnými hody.

Po prvních deseti minutách hry bylo skóre 18:21 pro Krnov. Vyrovnaný stav utkání vydržel až do devatenácté minuty, kdy na ukazateli svítilo 32:32. Pak Krnov soupeřkám častými fauly nabídl možnost skórovat z trestných hodů, kterých nastřílely za poslední minutu rovných deset.

V druhé půli musely Krnovanky dvakrát dotahovat devítibodovou ztrátu, která vznikla vždy po hloupých chybách. Konec zápasu byl dramatický až do posledních vteřin, když v poslední sekundě proměněnou trojkou Katka Jedličková vyrovnala stav na 69:69. V pěti minutách prodloužení basketbalistky Krnova nebyly schopné dát koš ze hry a tři šestky proměněné Sandrou Barnetovou na vítězství bohužel nestačily.

Valosun Brno - Krnov 76:72 pp (18:21, 38:21, 51:47, 69:69)

Body: Jedličková 28 (3 trojky), Dančiová 9, Barnetová a Melcrová 8, Glacová 6, Strakošová 5, Thiebergerová 4, Dudová 1.

Favorit hrál s velkým přehledem

V neděli Krnovanky nastoupily k utkání v Lipníku, který byl favoritem, a podle toho se také utkání vyvíjelo. Naše děvčata nebyla schopna ubránit tři šikovné hráčky soupeřek, které nastřílely dohromady neuvěřitelných 73 bodů.

Výkon Krnova ovlivnila špatná obrana, ale také zranění a marodka Vávrové, Koudelkové a Dančiové. Velice dobrý výkon však podaly nejmladší hráčky týmu Glacová a Thiebergerová, které byly tahounkami družstva a dokázaly se proti kvalitnímu soupeři prosadit.

BK Lipník - Krnov 88:67 ( 25:15, 50:29, 76:44)

Body:
Glacová 17, Jedličková 16, Thiebergerová 11, Strakošová 9, Barnetová 8, Krejčí, Dudová a Dančiová 2.
Trenérka: Ivana Hlaváčková.