Basketbalové ženy Lokomotivy Krnov, nováček druhé nejvyšší soutěže, přivítaly v pátek na své palubovce v rámci druhého kola Českého poháru silného protivníka. Byl jím celek hrající nejvyšší soutěž Excelsior ŽBL BK Pliska Studánka Pardubice. Krnovanky po celou dobu držely s favoritem krok a podlehly jen o tři body 65:68.

Pardubický tým zatím nemá v novém ročníku nejvyšší soutěže na svém kontě ani jedno vítězství a proto si Krnovanky na svého protivníka věřily. „Los nám docela přál, s Pardubicemi se dá hrát vyrovnaná partie. Navíc ony teď měly náročný program, tak určitě nepřijely v nejsilnější sestavě,“ představila soupeře krnovská trenérka Ivana Hlaváčková.

Nemocemi oslabený Krnov

Jenomže ani krnovská Lokomotiva na tom nebyla se sestavou zrovna nejlépe. „Polovina holek prakticky vstala k utkání rovnou z postele. Máme velkou marodku. Nakonec jsme daly doromady sedm hráček a k tomu dvě mladší dorostenky, aby nás bylo aspoň devět,“ líčila trable domácího družstva Hlaváčková.

Nemocná sestava Krnova se ale soka nezalekla. Doložila to hned první čtvrtina zápasu, která byla více než vyrovnaná, hosté ji vyhráli jen o dva body 17:15. „Utkání dost poznamenalo strašně hodně ztrát na obou stranách. Navíc to byly hloupé ztráty, které by se neměly stávat ani žákyním, natož ženám,“ komentovala průběh šéfka krnovské střídačky.

Velké množství zbytečných ztrát

Ztráty na krnovské straně se projevily hlavně ve druhé části hry, kdy si Pardubice vybudovaly třináctibodový náskok. „V té druhé čtvrtce nám soupeř utekl. Moc se nedařila střelba, hlavně Matochová se nemohla trefit,“ povídala dále Hlaváčková.

Rozstřílela se Matochová

Jenomže co Michaela Matochová netrefila v první půli, to jí padalo do koše v té druhé. Lokomotiva se znovu dostala do zápasu a mocně dotahovala. Třetí čtvrtinu Krnovanky vyhrály a před poslední desetiminutovkou dělil oba protivníky pouhý bod. Pradubice vedly 52:51. Bohužel třetí dějství přineslo i jedno negativum. Vyfaulovala se Markéta Novotná a Tereza Hlaváčková, která za ní naskočila a která celý týden promarodila, ji nedokázala plně nahradit.

V poslední vteřině mohla vyrovnat Hradilová

I přesto se Krnovačky statečně držely až do konce. Těsně před závěrečnou sirénou prohrávaly o tři body a měly v držení míč. Hradilová se v posledních vteřinách dokonce dostala ke tříbodovému pokusu, jenomže netrefila přesně, a tak si Pardubice odvezly tříbodové vítězství 68:65. Krnovské basketbalistky se však vůbec nemají zač stydět. Předvedly, že i s mužstvem nejvyšší soutěže jsou schopny hrát a předvádět výborný basketbal.

V Krnově panovala spokojenost

„Samozřejmě jsme s výsledkem spokojeni. Nečekali jsme, že by to mohlo být tak těsné. Divákům, kterých zase přišla plná tribuna a skvěle fandili, se musel basket líbit. My jsme těžili hlavně z rychlých protiútoků. Výborně zahrála Matochová, ale pochválit musím všechny naše holky. Škoda, že se neujala ještě ta poslední střela, bylo by z toho prodloužení a mohlo to být ještě zajímavé,“ hodnotila utkání pozitivně Ivana Hlaváčková.

Krnov tak v poháru končí. „Český pohár je hodně o penězích. Pokud bychom postoupili dál, museli bychom zase zápas pořádat u nás. A co si budeme povídat, ona to není zrovna nejlevnější záležitost. Kromě toho by, myslím, přijelo USK Praha a výsledek 130:40 by se asi našim fanouškům moc nelíbil,“ usmála se nakonec Hlaváčková.

Lokomotiva Krnov – BK Pliska Studánka Pardubice 65:68 (15:17, 28:41, 51:52)
Krnov: Hradilová (18 b.), Matochová (16 b.), Šandová (16 b.), Novotná (10 b.), Bohunská, Pizurová, Hlaváčková, Dančiová