O motivaci měli domácí postaráno, protože v předchozím vzájemném zápase na palubovce soupeře prohráli po diskutabilním výkonu sudích. V základní sestavě Krnova sice chyběl Martin Čarnecký, ale do týmu se oproti minulému zápasu ve Frenštátu vrátili Blejchař, Svěchota a Šutovský.

Začátek utkání dokonale vyšel hostům, kteří se rychle ujali vedení 9:0. Stalo se tak po zbytečných chybách v rozehrávce a nedotažených nájezdech pod soupeřův koš. Nečekaně suverénní vývoj dostal hosty na koně a po celý první poločas tahali za delší konec. Jen rychlé protiútoky, které zakládal Marian Čarnecký a zakončovali Jakub Lukáš či Velčovský, udržovaly domácí v naději na obrat skóre.

Vyrovnaný stav se držel ještě do 27. minuty, kdy se husarský kousek podařil Marianu Čarneckému. Ten dvakrát po sobě skóroval za tři s faulem, kdy proměnil i trestné hody a konečně prolomil střeleckou letargii domácích. Definitivní obrat ve vývoji zápasu přišel až v poslední desetiminutovce.

Domácí přitvrdili v obraně a po zisku míčů přecházeli do rychlého protiútoku, které zakončoval Lukáš. A když další body přidali z pod koše Janovský a Krištof, vedl Krnov již 75:61. Poslední minuty ale Krnované vypustili a nechali hosty korigovat na přijatelný rozdíl. Po tomto zápase si Krnov upevnil třetí místo v tabulce oblastního přeboru.

BK Den Braven Krnov – BK Frýdek-Místek 75:69
Body: Marian Čarnecký 25, Velčovský 15, Lukáš 12, Křištof 11, Janovský 6, Šutovský 3, Němec 2, Svěchota 1

Jan Kovařík