Vzhledem k domácímu prostředí tým doplnili i krnovští muži - v prvním zápase Kamil Hájek a v druhém Tomáš Andrš. Oba nahrávači, Drabina a Handlíř, jsou ve stavu zraněných, takže oba zápasy musel odnahrávat mladý Lukáš Habara.

„V prvním zápase jsme zažili typický průběh naší morálky mužské soutěže – ze začátku kluci odolávali a drželi krok se soupeřem, okolo patnáctého bodu na ukazateli skóre promluvila zkušenost a převaha protivníka se projevila.

Kluci sice hráli hezky, ale dělali chyby, které se nevyplácí. Jediné pozitivum to mělo, kluci mi opakováním jedné a té samé chyby pomohli vyřešit otázku, proč jsme zápas nezvládli. Teď je na nás, abychom ji rychle a efektivně odstranili,“ řekl po zápase trenér Krnováků.

Zlepšení výkonu

Druhý zápas byl už o něčem jiném. První set skončil těsně 26:24 pro soupeře, a to jen díky čtyřem chybám v útoku. První udělal jinak spolehlivý Tomáš Andrš, který nepoložil na bezblok za stavu 24:22 pro Krnov, poté si vybral svůj podíl smůly Navrátil, který znervózněl a zahrál přesně tak, jak trenér zakazoval. Tři body pro soupeře a bylo rozhodnuto.

Zbytek zápasu se sice kluci drželi, ale nedokázali soupeře ohrozit tak, jak v prvním setu. Nicméně hráli vyrovnaný zápas a zlepšili se ve všech směrech.
„Zjistili jsme podstatu neúspěchu, která mne trápí u mládeže už pět let. Zahráli jsme vyrovnaný zápas proti týmu, který byl minimálně o dvě třídy lepší než my.

Všichni bojovali, publikum fandilo a bylo se nač koukat. Zlepšujeme se a nic víc jsme v této fázi v soutěži mužů nečekali,“ uzavřel Martin Kopeček, trenér krnovského týmu.

Krnov - Opava 0:3 a 0:3

Sestava Krnova: Ondřej Andrys, Jiří Malík, Vojtěch Navrátil, Daniel Siuda, Antonín Keclík, Vojtěch Sukup, Lukáš Habara, Marek Wawrzyniak, Kamil Hájek, Tomáš Andrš.
Trenér: Martin Kopeček.
Asistent trenéra: Jaromír Kopeček.