VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krnov ocení sportovce za rok 2011 - Medailonky nominovaných

Krnov - Město Krnov ocení sportovce za jejich úspěchy v loňském roce. Celá akce se uskuteční ve čtvrtek 19. dubna v Koncertní síni sv. Ducha v rámci ocenění osobností kultury a sportu.

16.4.2012 5
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Reprofoto. Deník

Zde si můžete přečíst, kdo a v jaké kategorii byl na ocenění nominován a jakých úspěchů dosáhl.

Nejlepší jednotlivec do 18 let

Geržová Dominika (1999), TJ Krnov, plavání

Úspěchy: dvě bronzové medaile na Mistrovství ČR mladšího žactva v plavání, zlato na letním přeboru ČR na 100 metrů motýlek, stříbro na zimním přeboru ČR na 100 metrů motýlek

Holinková Karolína (1995), AB Squash klub Opava, squash

Úspěchy: MČR Juniorů ve squashi 2012 kategorie dívky do 17 let 2. místo, MČR Juniorů ve squashi 2012 kategorie dívky do 19 let 2. místo, český žebříček juniorů ve squashi dívky do 17 let dlouhodobě 1. místo, český žebříček juniorů ve squashi dívky do 19 let dlouhodobě 3. místo, český žebříček ve squashi ženy 12. místo, evropský žebříček juniorů ve squashi dívky do 17 let 9. místo, Mistrovství Evropy družstev juniorů ve squashi 2011 do 17 let 2. místo.

Kurečka Daniel (1994), TJ Lokomotiva Krnov, silový trojboj

Úspěchy: zlato na Mistrovství ČR juniorů a dorostu, zlato v mezinárodní soutěži ve Zbýšově

Remešová Klára (1994), Šerm Ostrava, sportovní šerm fleretem

Úspěchy: v roce 2011 ukončila svou účast v kategorii kadetek ziskem titulu mistra České republiky, dosáhla nejlepšího bodového součtu ze čtyř domácích turnajů a finále Mistrovství České republiky, zvítězila v bodování Českého poháru, jako členka družstva ŠERM Ostrava získala ve své kategorii mistrovský titul, v Evropském poháru do 17 let skončila na 62. místě z 500 účastníků, na Mistrovství Evropy v Klagenfurtu obsadila 42. místo a na Mistrovství světa v Jordánsku vybojovala bodované 51. místo.

V současné době úspěšně reprezentuje Českou republiku ve Světovém poháru juniorek do 20 let. Na domácí šermířské scéně bude bojovat o medailová umístění jak v juniorské, tak i v seniorské kategorii.

Švéda Ondřej (1998), TJ Krnov, plavání

Úspěchy: 3. místo na letním přeboru staršího žactva České republiky v plavání na trati 200 metrů motýlek

Výboch Šimon (1997), TJ Krnov, karate

Úspěchy: Gymnasion cup 2011 2. místo v kumite a 1. místo v kata, Mistrovství CZKA 2011 1. místo v kumite a 2. místo v kata

Nejlepší jednotlivec nad 18 let

Bártek Stanislav (1973), SÚS boxing Elfe Krnov, box

Úspěchy: Stanislav Bártek začal boxovat již ve svých 14 letech, kdy vstoupil do TJ Krnov. Svoji první medaili a to bronzovou získal v roce 1991 na mistrovství ČR v Krnově. V roce 1992 nastoupil základní vojenskou službu a jako kvalitní a perspektivní boxer byl vybrán do Dukly Olomouc, kde boxoval nejvyšší soutěž. Pak boxoval za celek Vítkovic, následně přestoupil do Opavy, stal se reprezentantem ČR a přestoupil do nejlepšího boxerského klubu v ČR, do Ústí nad Labem. Zúčastnil se mistrovství světa v Belfastu. Z Ústí nad Labem zamířil do nového boxerského klubu v Ostravě. V roce 2009 se vrátil zpět do Krnova a pokračoval v tréninku, ale již jen po práci a díky sponzorství firmy Elfe. V minulém roce hostoval v týmu Sokol Poruba v 1. lize a nebyl poražen. Připravoval se na mistrovství ČR mužů v Karviné. Jeho výkony v ringu byly největším překvapením a stal se hrdinou tohoto mistrovství, když ve váze nad 91 kilogramů porazil účastníka MS v Baku Musila z Prostějova a ve finále Novotného z Ústí nad Labem a získal titul mistra ČR.

Foltýn Ivan (1965), Krnovský horský spolek, horolezectví

Úspěchy: Grónsko hora Ketil Katalánská cesta 8A2: nejvyšší kompaktní skalní stěna na světě 1450 m, druhé opakování cesty, alpským stylem, první česko-slovenské družstvo (Roman Kamler a Ján Smoleň spolulezci)

Hlaváček Jan (1992), FBC Orca Krnov/FBŠ Hattrick Brno, florbal

Odchovanec krnovského hokeje a později basketbalu přešel k florbalu. Po jedné sezoně mezi dorostenci se přes svůj nízký věk stal oporou družstva mužů FBC Orca Krnov.

V roce 2011 vyhrál s týmem Orcy Moravskoslezský přebor mužů (5. liga) a stal se druhým nejproduktivnějším hráčem soutěže.

Nyní studuje a hraje v Brně v prvoligovém klubu FBŠ Hattrick Brno, kde působí jeho starší bratr Jaroslav. V 19 letech patří do základní sestavy týmu a se svým týmem bojuje o postup do extraligy.

Holub Martin (1986), Letecko-modelářský klub Krnov, letecké modelářství

Úspěchy: Zúčastnil se Světového poháru obřích rádiem řízených modelů větroňů ve Španělsku a v silné mezinárodní konkurenci obsadil 2. místo. Jde o velmi náročnou kategorii, která vyžaduje kvalitní a tudíž drahé sportovní náčiní, jimiž obří větroně jsou. Samozřejmostí k získání takto výborného umístění je kvalitní pilotáž. Vysokou úroveň pilotáže dokazuje i na domácích soutěžích, kde obsazuje pravidelně přední místa. Je odchovancem krnovského modelářského kroužku a není bez zajímavosti, že jeho hobby se stalo současně i profesí a sám si svůj model větroně vyrobil.

Krayzel Rémy (1955), TJ Lokomotiva Krnov, silový trojboj

Úspěchy: Mistr ČR v silovém trojboji v kategorii masters, mistr ČR masters v bench-pressu, 3. místo na mistrovství Evropy v silovém trojboji.

Roško Jan (1974), Jalex Team Krnov, kulturistika

Úspěchy: V roce 2011 získal 2. místo na Mistrovství Moravy a Slezska v Ostravě v kategorii do 90 kilogramů, 2. místo na Mistrovství České republiky v Uherském Hradišti v kategorii do 90 kg, jako vicemistr republiky byl také nominován na Mistrovství Evropy 2011.

Tomčák Lukáš (1991), TJ Lokomotiva Krnov, silový trojboj

Úspěchy: 3. místo na Mistrovství ČR v silovém trojboji juniorů a dorostu, 1. místo na mezinárodní soutěži v silovém trojboji ve Zbýšově.

Nejlepší sportovní kolektiv nad 18 let

FBC Orca Krnov, družstvo mužů, florbal

Úspěchy: Družstvo mužů FBC Orca Krnov prožilo nejúspěšnější rok ve své historii. V sezoně 2010/2011 se stalo mistry Moravskoslezského přeboru (5. liga) a postoupilo do Moravskoslezské ligy. V poháru České pojišťovny (obdoba fotbalového Ondrášovka cupu) došla Orca až do čtvrtého kola, kde se utkala s extraligovými Vítkovicemi. V předchozích kolech hraných turnajově si Krnov poradil s mnoha soupeři z vyšších soutěží a byl vyhlášen jako nejlepší neextraligový tým poháru mezi 121 konkurenčními kluby, za což obdržel při slavnostním udílení prémii 15.000 korun.

TJ Lokomotiva Krnov, družstvo žen, basketbal

Úspěchy: Družstvo basketbalistek žen vyhrálo v sezoně 2010/2011 2. ligu a postoupilo do 1. ligy. V 1. lize se tým dostal do vyřazovacích bojů. Basketbalistky se utkávají v 1. lize s poloprofesionálními týmy, v krnovském celku však není jediná profesionální sportovkyně. Jsou vzorem pro ostatní sportovní mládežnická družstva.

Nejlepší trenér/cvičitel

Lhoťan Štěpán (1987), FBC Orca Krnov, florbal

Úspěchy: Na konci roku 2009 převzal funkci trenéra družstva mužů FBC Orca Krnov. Neměl trenérské zkušenosti a navíc v týmu působil ještě jako hráč, ale nastartoval skomírající tým.

Ve své první úplné sezoně 2010/2011 dosáhl s týmem na titul mistrů Moravskoslezského přeboru a postup do vyšší soutěže. Na podzim 2011 se stal profesionálním trenérem klubu a spolupodílí se na rozvoji mládežnických družstev FBC Orca Krnov.

Ocenění za celoživotní přínos

Brachňáková Milada (1947), Klub českých turistů, O KČT Krnov

Je členkou odboru KČT Krnov od roku 1996. Od roku 2000 pracuje ve výboru odboru jako jednatelka. Mimo povinnosti vyplývající z funkce jednatelky vede databázi členské základny, webové stránky klubu. Má kvalifikaci vedoucí pěší a lyžařské turistiky. Je členkou lyžařské komise Programové rady Moravskoslezské oblasti KČT v Ostravě.

Podílela se na organizaci Krajského srazu turistů v Krnově v roce 2005, Mezinárodních zimních srazů v Jeseníku v roce 2002, v Jablunkově v roce 2008, EURORANDU IVV v Plzni v roce 2005 a akcích zahraniční turistiky partnerských měst Krnova (Německo, Francie, Španělsko, Litva, Anglie a Polsko) pořádaných v ČR roku 2001 v Jeseníkách v Horní Lipové a v roce 2008 v Beskydech v Horní Bečvě. Aktivně pracovala v organizačním štábu a zúčastnila se MINIEURORANDA v Krnově v roce 2010. Zajišťuje spolupráci KČT s místními organizacemi (SVČ Méďa Pohádkový les, MA21 Putování po studánkách, MěÚ Krnov Krnov město stromů, Krnov město mezi řekami a nově Krnov město v pohybu).

Podílí se na hlavních akcích KČT Krnov Novoroční výstup na Praděd, Osoblažské pochody (2011), Krnovská 50 pěšky a na kole, sobotní vandry. Dále připravuje po stránce organizační zahraniční a tuzemské zájezdy pořádané klubem (4 x Rakousko, 1 x Německo, Jizerské hory, Novohradské hory, Česká Kanada) a je vedoucí pěších tras. Pro skupiny turistů zajišťuje i lyžařské a cyklistické akce v tuzemsku.

Horák Ladislav (1946) Aeroklub Krnov, parašutismus

Dlouholetý propagátor parašutismu. Trenér, který pro sportovní parašutismus vykonal spoustu důležité a obětavé práce výchovou mladých sportovců. Svým nekompromisním přístupem a cennými radami jich několik přivedl i do reprezentace ČR v parašutistickém víceboji i v klasických disciplínách.

Zasloužil se o založení reprezentačního družstva ČR v CRW disciplínách. Reprezentační družstvo CRW, jehož členové byli také Krnováci, se úspěšně zúčastnilo mistrovství světa v Arizoně v USA.

Do konce roku 2011 vykonával funkci inspektora parašutismu pro oblast celé Moravy. Stále je aktivním členem aeroklubu Krnov.

Nálepová Jarmila (1947), TJ Krnov, odbor SPV

Je dlouholetou členkou TJ Krnov odboru Sportu pro všechny a taktéž funkcionářkou tohoto odboru. Je dlouholetou cvičitelkou na úseku „Předškolní děti a cvičení Rodičů s dětmi“.

Autor: Redakce

16.4.2012 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Výroba - Výroba Montážní dělník 16 500 Kč

Montéři kovových konstrukcí Montážní dělník. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16500 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: místo výkonu práce : ČR, ŘP výhodou, montážní práce po ČR, montáže lehkých ocelových konstrukcí fóliovníků., Hlásit se na tel. č. 776 816 878 - p. Krupár, Z : 13.3.2018. Pracoviště: Konstrukce schwarz s.r.o., 795 01 Rýmařov. Informace: Milan Krupár, +420 776 816 878.

Výroba - Výroba Seřizovači 13 500 Kč

Seřizovači a obsluha číslicově řízených strojů Pomocná obsluha CNC, Obsluha CNC. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: místo výkonu práce : Krnov, Vyučení ve strojírenském oboru výhodou. Čtení technických výkresů výhodou., Po zaučení navýšení mzdy. Pro zájemce s praxí v oboru nástupní mzda dohodou. Pomocník obsluhy CNC je pozice vhodná pro muže i ženy., 5 dnů volna navíc, dotované stravování, příspěvek na penzijní připojištění., Zasílat životopis na e - mail recepce@sticz.cz, Z : 13.2.2018. Pracoviště: S.t.i. cz s. r. o., Červený dvůr, č.p. 1129, 794 01 Krnov 1. Informace: Pracovník recepce, +420 554 684 011.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 18 000 Kč

Ostatní zahradníci a pěstitelé v zahradnických školkách Zahradní realizátor. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : okres Bruntál, Vyučení v oboru výhodou, fyzická zdatnost, Hlásit se na tel. č. 725 085 260, Z : 29.5.2017. Pracoviště: Strommy company s.r.o. - pracoviště, tř. Práce, č.p. 1710, 792 01 Bruntál 1. Informace: Michael Svoboda, +420 725 085 260.

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 12 200 Kč

Ostatní pomocní pracovníci Pomocný dělník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 20. Poznámka: místo výkonu práce : okres Bruntál, práce v lese, bourací práce, výhodou je ŘP sk. B, hlásit se nejdříve na tel. č. 603 912 537 - p. Mišigar a domluvit si schůzku., Z : 28.2.2018 A : 21.3.2018. Pracoviště: Jarmila rajsová, Jiráskova, č.p. 724, 792 01 Bruntál 1. Informace: Mišigar, +420 603 912 537.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Na extrémní noční pochody dnes vyrazí u nás i v Polsku

Ilustrační foto

Velikonoce na zámku se soutěží Bruntálská kraslice

Přecházíme na letní čas. Má změna ještě odůvodnění?

O víkendu bude potřeba přeřídit všechna zařízení, která to nedělají automaticky. Co na skokovou změnu času, jež byla svého času zavedena kvůli úsporám na elektřině, říkají energetici a jak ji vnímají lékaři?

V Bruntále vzpomenou na Masaryka

Milovníkům historie je určena komentovaná vycházka v Bruntále k bývalému výletnímu místu Mexiku. Zajímavosti o této části města lidem povypráví Pavel Rapušák.

AKTUALIZOVÁNO

Policisty pózující s omilostněným vrahem prošetřuje odbor vnitřní kontroly

Úžas, zděšení, nevole. Takové jsou nejčastější reakce na snímek, který koluje po sociálních sítích. Jsou na něm zachyceni tři ostravští policisté pózující s omilostněným vrahem Jiřím Kajínkem. Okolnosti prošetřuje odbor vnitřní kontroly moravskoslezské policie.

Sobotka o ústavním puči, výbuchy v Kladně a Keinkauf Land: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 22. března 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT