VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krnov ocení sportovce za rok 2011 - Medailonky nominovaných

Krnov - Město Krnov ocení sportovce za jejich úspěchy v loňském roce. Celá akce se uskuteční ve čtvrtek 19. dubna v Koncertní síni sv. Ducha v rámci ocenění osobností kultury a sportu.

16.4.2012 5
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Reprofoto. Deník

Zde si můžete přečíst, kdo a v jaké kategorii byl na ocenění nominován a jakých úspěchů dosáhl.

Nejlepší jednotlivec do 18 let

Geržová Dominika (1999), TJ Krnov, plavání

Úspěchy: dvě bronzové medaile na Mistrovství ČR mladšího žactva v plavání, zlato na letním přeboru ČR na 100 metrů motýlek, stříbro na zimním přeboru ČR na 100 metrů motýlek

Holinková Karolína (1995), AB Squash klub Opava, squash

Úspěchy: MČR Juniorů ve squashi 2012 kategorie dívky do 17 let 2. místo, MČR Juniorů ve squashi 2012 kategorie dívky do 19 let 2. místo, český žebříček juniorů ve squashi dívky do 17 let dlouhodobě 1. místo, český žebříček juniorů ve squashi dívky do 19 let dlouhodobě 3. místo, český žebříček ve squashi ženy 12. místo, evropský žebříček juniorů ve squashi dívky do 17 let 9. místo, Mistrovství Evropy družstev juniorů ve squashi 2011 do 17 let 2. místo.

Kurečka Daniel (1994), TJ Lokomotiva Krnov, silový trojboj

Úspěchy: zlato na Mistrovství ČR juniorů a dorostu, zlato v mezinárodní soutěži ve Zbýšově

Remešová Klára (1994), Šerm Ostrava, sportovní šerm fleretem

Úspěchy: v roce 2011 ukončila svou účast v kategorii kadetek ziskem titulu mistra České republiky, dosáhla nejlepšího bodového součtu ze čtyř domácích turnajů a finále Mistrovství České republiky, zvítězila v bodování Českého poháru, jako členka družstva ŠERM Ostrava získala ve své kategorii mistrovský titul, v Evropském poháru do 17 let skončila na 62. místě z 500 účastníků, na Mistrovství Evropy v Klagenfurtu obsadila 42. místo a na Mistrovství světa v Jordánsku vybojovala bodované 51. místo.

V současné době úspěšně reprezentuje Českou republiku ve Světovém poháru juniorek do 20 let. Na domácí šermířské scéně bude bojovat o medailová umístění jak v juniorské, tak i v seniorské kategorii.

Švéda Ondřej (1998), TJ Krnov, plavání

Úspěchy: 3. místo na letním přeboru staršího žactva České republiky v plavání na trati 200 metrů motýlek

Výboch Šimon (1997), TJ Krnov, karate

Úspěchy: Gymnasion cup 2011 2. místo v kumite a 1. místo v kata, Mistrovství CZKA 2011 1. místo v kumite a 2. místo v kata

Nejlepší jednotlivec nad 18 let

Bártek Stanislav (1973), SÚS boxing Elfe Krnov, box

Úspěchy: Stanislav Bártek začal boxovat již ve svých 14 letech, kdy vstoupil do TJ Krnov. Svoji první medaili a to bronzovou získal v roce 1991 na mistrovství ČR v Krnově. V roce 1992 nastoupil základní vojenskou službu a jako kvalitní a perspektivní boxer byl vybrán do Dukly Olomouc, kde boxoval nejvyšší soutěž. Pak boxoval za celek Vítkovic, následně přestoupil do Opavy, stal se reprezentantem ČR a přestoupil do nejlepšího boxerského klubu v ČR, do Ústí nad Labem. Zúčastnil se mistrovství světa v Belfastu. Z Ústí nad Labem zamířil do nového boxerského klubu v Ostravě. V roce 2009 se vrátil zpět do Krnova a pokračoval v tréninku, ale již jen po práci a díky sponzorství firmy Elfe. V minulém roce hostoval v týmu Sokol Poruba v 1. lize a nebyl poražen. Připravoval se na mistrovství ČR mužů v Karviné. Jeho výkony v ringu byly největším překvapením a stal se hrdinou tohoto mistrovství, když ve váze nad 91 kilogramů porazil účastníka MS v Baku Musila z Prostějova a ve finále Novotného z Ústí nad Labem a získal titul mistra ČR.

Foltýn Ivan (1965), Krnovský horský spolek, horolezectví

Úspěchy: Grónsko hora Ketil Katalánská cesta 8A2: nejvyšší kompaktní skalní stěna na světě 1450 m, druhé opakování cesty, alpským stylem, první česko-slovenské družstvo (Roman Kamler a Ján Smoleň spolulezci)

Hlaváček Jan (1992), FBC Orca Krnov/FBŠ Hattrick Brno, florbal

Odchovanec krnovského hokeje a později basketbalu přešel k florbalu. Po jedné sezoně mezi dorostenci se přes svůj nízký věk stal oporou družstva mužů FBC Orca Krnov.

V roce 2011 vyhrál s týmem Orcy Moravskoslezský přebor mužů (5. liga) a stal se druhým nejproduktivnějším hráčem soutěže.

Nyní studuje a hraje v Brně v prvoligovém klubu FBŠ Hattrick Brno, kde působí jeho starší bratr Jaroslav. V 19 letech patří do základní sestavy týmu a se svým týmem bojuje o postup do extraligy.

Holub Martin (1986), Letecko-modelářský klub Krnov, letecké modelářství

Úspěchy: Zúčastnil se Světového poháru obřích rádiem řízených modelů větroňů ve Španělsku a v silné mezinárodní konkurenci obsadil 2. místo. Jde o velmi náročnou kategorii, která vyžaduje kvalitní a tudíž drahé sportovní náčiní, jimiž obří větroně jsou. Samozřejmostí k získání takto výborného umístění je kvalitní pilotáž. Vysokou úroveň pilotáže dokazuje i na domácích soutěžích, kde obsazuje pravidelně přední místa. Je odchovancem krnovského modelářského kroužku a není bez zajímavosti, že jeho hobby se stalo současně i profesí a sám si svůj model větroně vyrobil.

Krayzel Rémy (1955), TJ Lokomotiva Krnov, silový trojboj

Úspěchy: Mistr ČR v silovém trojboji v kategorii masters, mistr ČR masters v bench-pressu, 3. místo na mistrovství Evropy v silovém trojboji.

Roško Jan (1974), Jalex Team Krnov, kulturistika

Úspěchy: V roce 2011 získal 2. místo na Mistrovství Moravy a Slezska v Ostravě v kategorii do 90 kilogramů, 2. místo na Mistrovství České republiky v Uherském Hradišti v kategorii do 90 kg, jako vicemistr republiky byl také nominován na Mistrovství Evropy 2011.

Tomčák Lukáš (1991), TJ Lokomotiva Krnov, silový trojboj

Úspěchy: 3. místo na Mistrovství ČR v silovém trojboji juniorů a dorostu, 1. místo na mezinárodní soutěži v silovém trojboji ve Zbýšově.

Nejlepší sportovní kolektiv nad 18 let

FBC Orca Krnov, družstvo mužů, florbal

Úspěchy: Družstvo mužů FBC Orca Krnov prožilo nejúspěšnější rok ve své historii. V sezoně 2010/2011 se stalo mistry Moravskoslezského přeboru (5. liga) a postoupilo do Moravskoslezské ligy. V poháru České pojišťovny (obdoba fotbalového Ondrášovka cupu) došla Orca až do čtvrtého kola, kde se utkala s extraligovými Vítkovicemi. V předchozích kolech hraných turnajově si Krnov poradil s mnoha soupeři z vyšších soutěží a byl vyhlášen jako nejlepší neextraligový tým poháru mezi 121 konkurenčními kluby, za což obdržel při slavnostním udílení prémii 15.000 korun.

TJ Lokomotiva Krnov, družstvo žen, basketbal

Úspěchy: Družstvo basketbalistek žen vyhrálo v sezoně 2010/2011 2. ligu a postoupilo do 1. ligy. V 1. lize se tým dostal do vyřazovacích bojů. Basketbalistky se utkávají v 1. lize s poloprofesionálními týmy, v krnovském celku však není jediná profesionální sportovkyně. Jsou vzorem pro ostatní sportovní mládežnická družstva.

Nejlepší trenér/cvičitel

Lhoťan Štěpán (1987), FBC Orca Krnov, florbal

Úspěchy: Na konci roku 2009 převzal funkci trenéra družstva mužů FBC Orca Krnov. Neměl trenérské zkušenosti a navíc v týmu působil ještě jako hráč, ale nastartoval skomírající tým.

Ve své první úplné sezoně 2010/2011 dosáhl s týmem na titul mistrů Moravskoslezského přeboru a postup do vyšší soutěže. Na podzim 2011 se stal profesionálním trenérem klubu a spolupodílí se na rozvoji mládežnických družstev FBC Orca Krnov.

Ocenění za celoživotní přínos

Brachňáková Milada (1947), Klub českých turistů, O KČT Krnov

Je členkou odboru KČT Krnov od roku 1996. Od roku 2000 pracuje ve výboru odboru jako jednatelka. Mimo povinnosti vyplývající z funkce jednatelky vede databázi členské základny, webové stránky klubu. Má kvalifikaci vedoucí pěší a lyžařské turistiky. Je členkou lyžařské komise Programové rady Moravskoslezské oblasti KČT v Ostravě.

Podílela se na organizaci Krajského srazu turistů v Krnově v roce 2005, Mezinárodních zimních srazů v Jeseníku v roce 2002, v Jablunkově v roce 2008, EURORANDU IVV v Plzni v roce 2005 a akcích zahraniční turistiky partnerských měst Krnova (Německo, Francie, Španělsko, Litva, Anglie a Polsko) pořádaných v ČR roku 2001 v Jeseníkách v Horní Lipové a v roce 2008 v Beskydech v Horní Bečvě. Aktivně pracovala v organizačním štábu a zúčastnila se MINIEURORANDA v Krnově v roce 2010. Zajišťuje spolupráci KČT s místními organizacemi (SVČ Méďa Pohádkový les, MA21 Putování po studánkách, MěÚ Krnov Krnov město stromů, Krnov město mezi řekami a nově Krnov město v pohybu).

Podílí se na hlavních akcích KČT Krnov Novoroční výstup na Praděd, Osoblažské pochody (2011), Krnovská 50 pěšky a na kole, sobotní vandry. Dále připravuje po stránce organizační zahraniční a tuzemské zájezdy pořádané klubem (4 x Rakousko, 1 x Německo, Jizerské hory, Novohradské hory, Česká Kanada) a je vedoucí pěších tras. Pro skupiny turistů zajišťuje i lyžařské a cyklistické akce v tuzemsku.

Horák Ladislav (1946) Aeroklub Krnov, parašutismus

Dlouholetý propagátor parašutismu. Trenér, který pro sportovní parašutismus vykonal spoustu důležité a obětavé práce výchovou mladých sportovců. Svým nekompromisním přístupem a cennými radami jich několik přivedl i do reprezentace ČR v parašutistickém víceboji i v klasických disciplínách.

Zasloužil se o založení reprezentačního družstva ČR v CRW disciplínách. Reprezentační družstvo CRW, jehož členové byli také Krnováci, se úspěšně zúčastnilo mistrovství světa v Arizoně v USA.

Do konce roku 2011 vykonával funkci inspektora parašutismu pro oblast celé Moravy. Stále je aktivním členem aeroklubu Krnov.

Nálepová Jarmila (1947), TJ Krnov, odbor SPV

Je dlouholetou členkou TJ Krnov odboru Sportu pro všechny a taktéž funkcionářkou tohoto odboru. Je dlouholetou cvičitelkou na úseku „Předškolní děti a cvičení Rodičů s dětmi“.

Autor: Redakce

16.4.2012 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení 13 350 Kč Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení jinde neuvedená Obsluha lakovací linky. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13350 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Horní Benešov, K luhům č.p. 151, SO - obor lakýrník, 5 týdnů dovolené, benefit na zdravotní služby a zdravotní rehabilitace ve výši 750,-Kč, příspěvek na penzijní připojištění, závodní stravování, roční odměna, životní pojištění, Hlásit se na e - mail : lucie.chlupova@hobes.cz nebo na tel. č. 554 748 320 / Po - Pá vždy od 7.00 do 15.00 hodin /, popř. osobně na výše uvedené adrese., Z : 24.10.2018. Pracoviště: Hobes, spol. s r.o., K luhům, č.p. 151, 793 12 Horní Benešov. Informace: Lucie Chlupová, +420 554 748 320. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 80 Kč Uklízeči a pomocníci v administrativních objektech Uklízečka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 80 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Bruntál, Květná 64, , Nabízíme:, - Práci vhodnou jen pro OZP !, - pouze odpolední směny , - víkendy + svátky volné, - výplata mzdy v pevných termínech a to na účet nebo složenkou, - zázemí stabilní a specializované firmy, - odměny dle vykonané práce, - příspěvky na lázně a rehabilitace, , , Požadujeme:, - čistý trestní rejstřík, - důslednost, spolehlivost, vstřícnost, , , Zájemce žádáme o zaslání životopisu na e-mail: iveta.durisova@vkus-bustan.cz, nebo se hlaste na tel.č. 725 466 606 (recepce firmy), , Příspěvek na lázně a rehabilitace, příspěvek na rekreační pobyty dětí, Z : 18.10.2018. Pracoviště: Vkus-bustan s.r.o. - pracoviště, Květná, č.p. 1457, 792 01 Bruntál 1. Informace: Recepce, +420 725 466 606. Stavebnictví - Stavebnictví Ostatní stavební technici 30 000 Kč Stavební technici přípravy a realizace investic, inženýringu Přípravář stavební výroby, kvalitář. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: místo výkonu práce : Rýmařov, ÚSO - obor pozemní stavby, ŘP sk.B, znalost práce na PC - program WORD, EXCEL, Outlook, samostatnost, spolehlivost, komunikativnost, pečlivost, , Společnost nabízí: zázemí v perspektivní společnosti působící na trhu 20 let, možnost seberealizace, školení v rámci pracovní pozice., Po zkušební době možnost ubytování ve firemním bytě, stravenky, roční odměny., , Hlásit se na e - mail : Konecna.rymstav@seznam.cz, Z : 28.11.2016 A : 17.9.2018 A : 25.9.2018, A : 2.10.2018 A : 19.10.2018 A : 30.10.2018, A : 6.11.2018 A : 13.11.2018 A : 20.11.2018, A : 27.11.2018. Pracoviště: Rýmstav cz spol. s r.o., Nerudova, č.p. 1290, 795 01 Rýmařov. Informace: Petra Konečná, +420 777 994 391. Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 20 000 Kč Číšníci a servírky Číšník/servírka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Malá Morávka 75, Hledáte jistotu práce v silné a stabilní společnosti s dlouholetou tradicí?, Chcete se realizovat či nasbírat nové zkušenosti v oblasti pohostinství?, Chcete pracovat v prostředí krásné horské přírody?, Chcete s novým zaměstnáním hledat i nové bydlení? , Staňte se součástí týmu zaměstnanců inSPORTline, hotelu Pod Kapličkou na Malé Morávce., Hlásit se na e - mail kovarik227@seznam.cz nebo na tel. č. 777 976 515, Z : 26.11.2018. Pracoviště: Hotel pod kapličkou s.r.o., 793 36 Malá Morávka. Informace: Lukáš Kovařík, +420 777 976 515.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Výběr kouče Milana Furika porazil na domácím trávníku nebezpečné Petřkovice 2:1.
21

Jiskra zabrala, porazila nebezpečné Petřkovice

Hokejisté Krnova - Ilustrační foto.

Souboj soutěžní elity zvládl vítězně domácí Krnov

Horní Benešov rozstřílel rezervu Nového Jičína

Hokejisté Horního Benešova se v dalším kole Krajské hokejové ligy na svém stadionu utkali s novojičínským béčkem, které utrpělo pořádnou nakládačku, prohrálo totiž 0:16.

Martin Mičola: Měli jsme menší chuť po vítězství

Krnov – Horní Benešov se na krnovském ledě neprezentoval špatným výkonem, lídrovi Krajské hokejové ligy však nakonec podlehl 2:4.

Horní Benešov proti Karviné nezvládl první třetinu

Lekci z produktivity v úvodu klání dalšího kola Krajské hokejové ligy utrpěli hokejisté Horního Benešova. Během první dvacetiminutovky se hosté z Karviné prosadili hned čtyřikrát.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT