Neúspěch. Jen tak lze zhodnotit uplynulou sezonu krnovských basketbalistů. Zatímco družstva mladších dorostenek či kadetů podávají skvělé výsledky a směle kráčí za postupem do vyšších soutěží, svěřenci trenéra Petra Opršala sestupují z druhé ligy do krajského přeboru. A to je pro krnovský basketbal nepříjemná rána, jelikož právě mládežnické týmy podávají výborné výsledky. Při vstupu do nejstarší kategorie však na kadety či juniory bude čekat pouze krajský přebor.

Stačilo přitom málo a vše mohlo být jinak. Krnov se v nesmírně vyrovnané skupině dlouhou dobu pohyboval ve středních patrech tabulky. O pořadí týmů tak rozhodovalo prakticky každé kolo. Ta závěrečná se však krnovským basketbalistům vůbec nevydařila. Tým prohrál šest utkání v řadě a po bídné sérii obsadil poslední příčku s 30 body. Definitivní ranou byl debakl na palubovce Valašského Meziříčí, kde Krnov prohrál rozdílem několika tříd.

Černá tečka

Už v poločase vedli domácí neuvěřitelným rozdílem 68:24. „Krnov už myslím věděl, že je poslední a padá. Naopak my jsme chtěli vyhrát, ať máme postup do čtyřky jistý. Podle toho to také na palubovce vypadalo,“ konstatoval po utkání domácí trenér Martin Röhrich. Do konce utkání se prakticky nic nezměnilo a hosté kapitulovali v jednoznačnémpoměru 55:126. Porážka ve Valašském Meziříčí však byla jen vrcholem ledovce. Smutný osud krnovského mužstva se totiž začal utvářet daleko dříve. Týmu zřejmě příliš neprospěla vynucená změna na trenérském postu, kde Petr Orpšal, kouč juniorského celku, vystřídal Vladimíra Nálepu.

Příčin bylo ale mnohem více. „Příliš nám nepřál los. Zápasy nám kolidovaly s Opavou, takže jsme nemohli využívat jejich hráče. Například Petr Strnisko seděl v Opavě na lavičce, kdyby hrál u nás, mohl nastřílet cenné body,“ řekl Jan Kovařík, důležitá postava krnovského basketbalu a trenér úspěšného družstva kadetů. Výkony týmu poznamenal také odchod pivota Kaluse. Opavák dal namísto dojíždění do Krnova přednost rodině a v půli soutěže opustil tým.

Nekompletní kádr

Jednou z dalších příčin je také zaměstnání klíčových hráčů. Kapitán Janovský pracuje až v Praze a jeho účast na zápasech byla pouze sporadická. „A mladí kluci se ještě tak nezapracovali,“ uvedl. Právě nekompletnost kádru byla jedním z důvodů, proč Krnov v závěru soutěže zcela vyhořel. Například v prvním zápase s Valašským Meziříčím zvítězili krnovští basketbalisté o dvacet bodů.

Při odvetném utkání je však stejný soupeř zcela deklasoval. Stačila dvě nebo tři vítězství, a Krnov mohl být sestupu do nižší soutěže ušetřen. Namísto toho bude v příštím roce působit v krajském přeboru. Rozdíl v kvalitě v porovnání s druhou ligou je znatelný. „Je to rozhodně velký neúspěch,“ dodal smutně Jan Kovařík.